| Gotcu_Vasilica_1975 a întrebat:

Buna TPU vreau miste povesti de groaza cu fantome

Răspuns Câştigător
| Ally563 a răspuns:

1. Bloody Mary
Sunt mai multe legende despre aceasta, dar iti voi spune doar una.
Se zice ca, aceasta fata cunoscuta sub numele de Bloody Mary a avut un accident cumplit care a desfigurat-o foarte rau. Ea era o fata foarte frumoasa si harnica, era mereu dichisita si se uita mereu in oglinda cand avea ocazia, dar dupa accident nu a mai dorit sa se uite, insa, din curiozitate, intr-o seara, pe cand toata lumea dormea, a decis sa vada cum arata... cat de rau s-a desfigurat. Cand si-a vazut chipul in oglinda, a innebunit si i-a blestemat pe toti care ii invocau numele in fata unei oglinzi sa pateasca la fel ca ea.
( se spune ca, daca in ceas de seara mergi in fata unei oglinzi cu becul stins si cu o lumanare aprinsa, apoi zici Bloody Mary de 3 ori, fantoma acesteia va veni in spatele tau si de va omorî sau te va lovi cu un topor)
2. Smiley Dog
."Povestea lui Smile Dog(in romana,, Cainele zambitor", asa-zis,, Cainele lui Jeff the Killer"), incepe cand o doamna trebuia sa participe la un interviu.Insa,inainte de interviu, ea gaseste o poza cu Smile Dog.Atunci,ea se incuie in camera si nu mai iese pentru cateva zile. Dupa cateva zile, oamenii au gasit-o moarta in camera ei.
Aceasta legenda, din cate am auzit eu, se bazeaza pe un mail, Smile.jpg.Daca vezi un asemenea email, nu trebuie sa il deschizi. Daca il deschizi, vei vedea un scris tremurat si, bineinteles, o poza cu Smile Dog.Noaptea,Smile Dog iti va sparge usa si va intra in camera ta, apoi te va sfasia in bucati.Cea mai buna cale de scapare este sa nu deschizi email-ul."Smile Dog, sau pe romaneste "Cainele Zambitor" este un mit ce a aparut, cand inainte de un interviu, o doamna a gasit o poza pe Email numita "Smiledog.jpg", ea s-a inchis intr-o camera si nu a mai iesit, se zice ca daca primesti un Email cu numele acesta sa nu-l deschizi, singura scapare este sa trimiti fisierul alt cuiva, pentru a scapa de blestem, care e blestemul? Daca vezi acea poza te vei purta ciudat intr-un timp scurt ori sa te sinucizi ori sa mori de o boala/accident.
UITE SI UN SITE:
http://www.romaniatv.net/......79776.html

2 răspunsuri:
| Ally563 a răspuns:

Scuze ca nu am mai mentionat dar la aia cu Smile Dog am scris 2 legende. Prima e asta
."Povestea lui Smile Dog(in romana,, Cainele zambitor", asa-zis Cainele lui Jeff the Killer), incepe cand o doamna trebuia sa participe la un interviu, Insa, inainte de interviu, ea gaseste o poza cu Smile Dog. Atunci, ea se incuie in camera si nu mai iese pentru cateva zile. Dupa cateva zile, oamenii au gasit-o moarta in camera ei.

A 2-a e asta
Aceasta legenda, din cate am auzit eu, se bazeaza pe un mail, Smile.jpg. Daca vezi un asemenea email, nu trebuie sa il deschizi. Daca il deschizi, vei vedea un scris tremurat si, bineinteles, o poza cu Smile Dog. Noaptea, Smile Dog iti va sparge usa si va intra in camera ta, apoi te va sfasia in bucati.Cea mai buna cale de scapare este sa nu deschizi email-ul."Smile Dog'', sau pe romaneste "Cainele Zambitor" este un mit ce a aparut, cand inainte de un interviu, o doamna a gasit o poza pe Email numita "Smiledog.jpg", ea s-a inchis intr-o camera si nu a mai iesit, se zice ca daca primesti un Email cu numele acesta sa nu-l deschizi, singura scapare este sa trimiti fisierul alt cuiva, pentru a scapa de blestem, care e blestemul? Daca vezi acea poza te vei purta ciudat si intr-un timp scurt vei vrea sa te sinucizi ori o sa mori de o boala/accident.