| IIIx333III a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez un laptop pe care am pus ochii de ceva vreme. Problema este ca mi-l voi lua in aprilie...sau in mai. Ceva intre cele doua. Stiti cumva daca vor creste sau vor scade preturile in acea perioada la laptopuri? Multumesc. Funda.big grin.

Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Buna,
Nu exista o perioada anume in care preturile scad la aceste electronice. Poate doar de Craciun. In rest, nu. Ofertele le baga ei din diferite motive.
Cauta in mai multe magazine, poate vei gasi la un pret diferit. Nu toate magazinele au la fel. Ai grija, il poti lua stricat. Ceva neinregula trebuie sa te duci imediat cu el, cat timp ai garantia.

Succes!
Numai bine!
Sper ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
| JaJe a răspuns:

Depinde de fie care vanzator, dar, daca vrei sa-ti iei Laptop-ul inainte de sarbatori ca sa-ti dau un exemplu, fii aproape sigur ca vor scumpi, asa e in RO, profit cat mai mare!

| DanDannn a răspuns:

Depinde de laptop. Eu cred ca nu vor creste...mai bine il iei, cu 1 saptamana inainte de paste... sunt reduceri! funda?

| Mişu_7703 a răspuns:

In mod normal ar trebui sa scada. la pc-uri/console/alte lucruri de genul, scad constant din momentul aparitiei lor. cat de mult, nu am idee, dar vor scadea.

| alexxx a răspuns:

Pai preturile vor scadea usor dar nu sunt sigurca ca atunci va mai fi pe stoc acel laptop pe care ai pus ochii

| ytalyanu a răspuns:

Cu siguranta vor scade, la banii pe care-i dai acum o sa-ti iei ceva mai performant peste 3 luni, crede-ma

| Fiuryan a răspuns:

Sugestia mea e sa nu te gandesti de pe acum, pentru ca vor aparea laptop-uri noi si o sa-ti doresti altul si altul si tot asa... de scazut, nu cred, din contra o sa creasca preturile