| cFlorin a întrebat:

Vreau sa stiu cum se primeste un colet? De exemplu ce date trebuie sa dau cam in cate zile vine si daca costa ceva in plus. La primirea coletului am nevoie de buletin sau vreo carte de identitate ceva?

1 răspuns:
| elenyss a răspuns:

Depinde prin ce serviciu primesti coletul. Prin posta romana dureaza de la 3 la 6 zile si costa in jur de 10-15 ron. Pin curierat rapid dureaza maxim 48 de ore si costa cam 25 ron daca e si cu retur. Dar la ambele depinde de greutatea coletului. Trebuie sa dai numele, adresa exacta si unele site-uri cer si alte date de pe buletin precum cnp sau serie si numar pentru completarea facturii.