| theodutzza12345 a întrebat:

Buna TPU vreau si eu niste statusuri pentru prietenii care te'au lasat la greu.

26 răspunsuri:
| deadwillow a răspuns:

Mă pot încrede mai mult în duşmani cinstiţi decât în prieteni falşi

Am prieteni de 3 feluri: prieteni care mă iubesc; prieteni care mă înşeală; prieteni care mă detestă.

Nimic nu e mai amar ca otrava prieteniei false.

Limba prietenului fals e mai tăioasă decât cuţitul.

Nu îmi este frică de inamicul care mă atacă... îmi este frică de prietenul fals care mă îmbrăţişează.

Nimic nu dureaza vesnic asa ca de ce as crede ca prietenia o va face?

Prietenii falsi sunt precum umbra noastra, stau aproape de noi cand mergem sub soare, dar ne parasesc instant atunci cand intram in intuneric

Ai grija ce prieteni iti alegi fiindca o lovitura primita de la unul din prieteni te poate durea mai tare decat 5 ale unui dusman.

| FuriousMadalin96 a răspuns:

Cu ce te ajuta asta? crezi ca le va parea rau cand iti vad statusu'?laughing kids.

| deadwillow a răspuns (pentru FuriousMadalin96):

Pe ei nu, dar pe ea o ajuta happy

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru deadwillow):

Mai bine vorbesti cu un prieten apropiat, sau tii in tine, decat sa vada toata lista de messenger cat de suparata esti tu, nimanui nu`i pasa.nu o spun cu rautate.

| deadwillow a răspuns (pentru FuriousMadalin96):

Asta cam asa e... La o adica nu faci decat sa arati ca intr-adevar te-a afectat prostia lor...
In fine...eu am alt sistem de a-mi organiza lista din mess... Cum m-o calcat unu pe coada il zbor d'acolo asa ca teoretic raman doar cei care merita sa vada un status ( teoretic doar). laughing

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru deadwillow):

laughing bun sistemu tau, mai interesant ar fi insa sa-i arzi pe toti care te-au suparat, macar sa-i injuri putin de dulcelaughing in orice caz, muzica rezolva orice problema.

| deadwillow a răspuns (pentru FuriousMadalin96):

Eheheeeee whistling no da cum crezi tu? ca tac si actionez din umbra? neaaah, n-are farmec laughing

And yeah, muzica rezolva totu saaaaau accentueaza starea nasoala. Tocmai de asta umblu vesnic cu castile si mp3-ul dupa mine de zice lumea ca's nebuna laughing

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru deadwillow):

laughing) ma bucur ca mai sunt si de-ai ca minelaughing incepeam sa ma simt singur.

| deadwillow a răspuns (pentru FuriousMadalin96):

Join the club, sweettie big hug
Eu credeam ca numa la mine cam bate vantu si-l aud numai eu.

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru deadwillow):

I`m in! you're not alonelaughing putini gandesc asa, ma bucur sa vad persoane cu capu` pe umeri.

| deadwillow a răspuns (pentru FuriousMadalin96):

Nu stiu daca eu sunt exact cu capul pe umeri, dar daca matale asa consideri...e de bine laughing

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru deadwillow):

Parerea mea, am facut chat la intrebarea fetei laughing

| deadwillow a răspuns (pentru FuriousMadalin96):

C'est la vie mon cher big hug Bre, nu e ca si cum ne-am fi luat la injuraturi p'aci asa ca nu vad de ce ar fi deranjata ca n-am eu treaba si bantui pe aici ca tembela.

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru deadwillow):

Mda,ea a pus intrebarea si a adormitlaughing

| deadwillow a răspuns (pentru FuriousMadalin96):

Somnoroase pasareleleeeee whistling
Toate pasarile dorm numa cati suntem p'aci n-avem somn...
Clar. M-o apucat talentu acum.

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru deadwillow):

rolling on the floor te-ai gandit sa scrii o carte?laughing

| deadwillow a răspuns (pentru FuriousMadalin96):

Daca strang toate romanele scrise pe mess si le public scot bani grei laughing
Ca sa raspund si serios. Eu chiar scriu big grin

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru deadwillow):

Vezi ca ti-am trimis un mesaj happy

| deadwillow a răspuns (pentru FuriousMadalin96):

Vezi ca eu nu le primesc la timp sau nu le primesc deloc si totul se comporta ciudat la mine x-(

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru deadwillow):

Are ceva personal cu tine laughing anyway, vreau sa citesc ceva scris de tine si ti-am cerut id in mesaj happy

| deadwillow a răspuns (pentru FuriousMadalin96):

Baga-mi-as zaharul in borcan ca acum s-au trimis mesajele mele. Sorry.

| theodutzza12345 explică (pentru FuriousMadalin96):

Bai ca sa intelegeti si voi eu nu am cerut statusuri ca sunt suparata k nu mai am prieteni.laughinglaughing pana la urma dai incolo de prieteni pleaca si vin alti laughinglaughing

| FuriousMadalin96 a răspuns (pentru theodutzza12345):

"lasa fata ca trece" laughing, prietenii vin si dispar...asa sunt ei

| lolz1 a răspuns:

Uite aici cateva care sper sa-ti fie de folos :

Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.

Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta? Prostia! de ce? pentru ca se raspandeste!

Fereste-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani ma feresc si singura!

Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.

Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.

E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.

Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

La ce prieteni am, nu-mi mai trebuie dusmani!

| Andaw a răspuns:

O prietenie si amuzamente, am ramas singura..la greu fara voi.