| Senoritha a întrebat:

TPU! Vreau si eu statusuri despre viata (nu de dragoste), despre suferinta, bucurie, indiferenta, batjocora. La cele mai bune dau fundita!:*:*:*:*

Răspuns Câştigător
15 răspunsuri:
| arcticlove a răspuns:

Stiu sa iubesc stiu sa ranesc nu te juca sti bine ca pot trisa
Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga nu te grabi vei reusi
nu e prima oara cand ratezi ce`i bun. nu te mai gandi acum viata asta zboara si o sa te doara ca nu ai vrut acum dar nu poti sa sp din prima ce vrei asa ca nu mai pierde timpul daca ma vrei
"Poti sa faci ce vrei, dar dupa aia suporti consecintele! iti plac tendintele, iubesti fetitele Fraiere se plateste scump prostia si fitele!"

Ea e rebela, dar e femeie fidela.Se aude? poc,poc,poc? sunt picioare fine ambalate in pantofi cu toc
Si cand o vezi cu el de mana lasi capul in jos si iti vezi d drum gandindute la ce ai pierdut
Fata` asta `! ` `. Nu `e proasta` deloc`!`.Nu `se vinde` ieftin `. fiindca` ea vrea TOT`!`
Am crescut!`Am lasat in urma` un trecut! si-acum,cu capu` sus, pot spune ca am ajuns unde am vrut!"

"Poti sa vopsesti o cioara in alb ca nu va fi porumbel. la fel cum nici una dintre voi nu va fi ce am fost eu pentru el
Ce-i aL meu e PuS deoparte Sa va Fie clar La Toate"

nu mai baga texte d`astea…uite`te putin la mine Stiw ca te doare cand ma privesti din departaree Uite ce`ai pierdut pe zi ce trece, tot`h mai bine imi merge:X"

riveshte'o cum creste p zi ce trrece te innebuneste Vrei sa fie a tha? Imi pare rau nu se va putea Ia'ti adio d la ea
Ea e Barbie vie...dar nu vine dintr`o cutie se imbraca in roz si are pretentii 1000

Tine minte ca o lacrima adevarata e rece La fel si timpul care nu mai trece Am doar simple regrete:-s Iar ce`a fost intre noi. doar FaLse sentimente"

E fata calculata care stie cum si unde sa te faca.Stie cand sa rada, stie cand sa fie suparata.In ochii tai sa fie:SINGURA fata importanta
Am pretentii ` marii `! am intenti bunne `! is nebunaaa ` si`mi ardee de glume
Ai Sa Cauti Persoana MeaH, In Fiecare `EA` Din Viata Ta. Buna Sau Rea, Eu Am Fost Doar A Ta Ea In Orice Moment Poate Fi si-a Altuia

poti sa admiri ...sa iti doresti.si evident sa iti iei gandul
Nu`mi mai pasa daca` e ea` daca` sunt eu`. Intotdeauna va fi` cineva` in locul tau` MEREU`
Nu`mi spune tu cum trebuie sa fiu, Lasa`ma pe mine sa fac ceea ce stiu
e o arta sa stii sa stralucesti fara sa arzi in intregime
"Baieti ca tine gasesc peste tot, poti sa pleci ma doare`n cot Hai bye-bye Ramai cu Bn. Vezi ca intreaba curvele de tine

E atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata
Candva a fost lng tine chiar si atunci cand nu ti-a mers prea bine fetita asta a fost o data a tha dar acum nu te mai vrea. din partea mea: ramai fraiere asa!"

Baieti Au Balansul Lor Fenomenal Dar Intotdeauna Fetele Au Rolul Principal
sunt fetita rasfatata si de multi apreciata, imi plac mult masinile dar si motoarele, nu am pretentii la ele doar sa fie ale mele:X:X"

stiu sa Iubescc :X stiu sa ranesc Nu te juca sti bN ca pot trisa
Zambeste DANA te iubeste
am prea multe defecte in fata idioatelor care se cred perfecte
ochii mAry gurita mica Trasaturi D Papusica corp dragut` Frumos Lucrat fund Finut[] Usor Bombat~[:X]~"
• - Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici, de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

- Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!

- Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine…

- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…

- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!

- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

- Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

- Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!

- Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?

- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, iubirea ta s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu.

- Da, esti unica, dar nu mai esti unica pentru mine…

- Daca as sti ca maine voi muri, ultimele mele cuvinte ar fi „Te iubesc"!

- Decat in rai singura, mai bine in iad cu prietenii!

- Dorul este focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

- Dragostea este ca un fulg de nea… coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…

- Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!

- Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine, acum stiu ca-n serile senine, uneori si ingerii mai plang.

- Inima ta nu mai este deschisa pentru mine… asa ca trebuie sa plec… te-am iubit atat de mult…

- Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

- Iubirea incepe cu un zambet, continua cu un sarut si se apoi termina cu o lacrima.

- Lacrimile m-au cuprins / Sufletul imi este prins / Inima imi e lipita / Si iubirea sfarsita.

- M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

- Mai pot spera acum ca norul de deasupra mea se va risipi… daca dragostea noastra a apus…?

- Ma simt ca prins in lanturi de iubirea ta si simt ca nu ma pot elibera.

- Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cel care merita, nu te va face sa plangi niciodata!

- Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.

- Nu-mi spune nimic, este mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

- OFFLINE pentru fericire…ONLINE pentru lacrimi…

| Doηηa a răspuns:

Http://www.status-uri.tk/ Găsești câte vrei.

| ღஜღLife4Loveღஜღ a răspuns:

A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort. – Bertrand Russell

iata nu e sentimentala, nu e nici rea, nici buna. Viata e dreapta: recompenseaza pe cei merituosi, pedepseste pe cei lenesi, loveste pe cei care ii incalca legile. – Pavel Corut

Iubesti viata? Atunci nu risipi ca un nesabuit timpul, caci din timp este facuta viata! – Benjamin Franklin

Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata. – Octavian Paler

Trebuie sa stii cand se incheie o etapa din viata ta. Daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii. – Paulo Coelho

Fiecare crede ca traieste pentru sine, da’ cand colo, omul traieste pe pamant ca sa faca viata indeobste mai buna! Iar pentru binele omenirii face sa traiesti o suta de ani, ba si mai mult. – Maxim Gorky

Ce este o viata frumoasa, prieteni, daca nu un gand din tinerete realizat in anii barbatiei. – Alfred de Vigny

Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei. – Seneca

Mi-am masurat viata in lingurite de cafea. – Thomas Stearns Eliot

Viata este un stick de memorie in buzunarul meu. – Ionut Caragea

Viata este un spital in care oamenii te trateaza cu pastile de sictir. – Ionut Caragea

Cati oameni realizeaza in momentul visului, ca viseaza? Foarte putini sau aproape deloc. Majoritatea traiesc din plin realitatea acelui vis, precum traiesc la fel de plin realitatea celuilalt vis, care se numeste viata. – Sorin Cerin

Fiecare zi pare prea scurta pentru toate gandurile pe care le gandesc, pentru toate plimbarile pe care vreau sa le fac, pentru toate cartile pe care vreau sa le citesc si pentru toti prietenii pe care vreau sa ii vad. – John Burroughs

Scopul vietii este o viata de scopuri. – Robert Eugene Byrne

Bucura-te de viata, pentru ca iti da ocazia sa iubesti si sa muncesti si sa te joci si sa te uiti la stele. – Henry van Dyke

Viata e duelul Lui Dumnezeu cu diavolul, iar campul de batalie sunt eu. – F. M. Dostoievski

Viata este o tragedie pentru cel care simte si o comedie pentru cel care gandeste. – Jean de la Bruyere

Viata printre straini te invata cumpatarea, caci fiertura de orz si culcusul de paie sunt leacurile cele mai dulci impotriva foamei si a oboselii. – Democrit

In iata de intampla uneori accidente din care trebuie sa fii putin nebun ca sa scapi cu bine. – Andre Gide

Ce este viata decat un sir de nebunii inspirate, greutatea este sa le alegi pe cele demne de a fi facute. – George Bernard Shaw

Daca viata noastra are toate de ce-urile, atunci putem suporta aproape toate cum-urile. – Friedrich Nietzsche

Viata niciodata nu e dreapta, dar probabil ca asta e un lucru bun pentru foarte multi dintre noi. – Oscar Wilde

Cat traim, nu putem sti de la inceput ce e incheiat si ce nu. – Ileana Vulpescu

Cum sa pot admite ca eu nu sunt facut pentru viata, cand, in realitate, viata nu este facuta pentru mine. – Emil Cioran

Sunt momente in viata in care, oricum ti-ar obliga altii corpul sa stea, are aripi, se ridica deasupra tuturor mizeriilor. – Mariana Fulger

Fara picanteriile urii, viata ni s-ar parea, probabil, dietetica. – Vasile Ghica

Prin viata se poate trece oricum, si cu degetul in nas. – Vasile Ghica

Viata a aparut accidental, Dumnezeu a fugit de la locul accidentului. – Valeriu Butulescu

Daca o viata de om e prea scurta pentru a citi toate capodoperele, mai are sens sa scriem carti mediocre? – Valeriu Butulescu

| Кристина21 a răspuns (pentru arcticlove):

Frateeex_x astea.s statusurile melelaughing)laughing)) m.am saturat sa gasesc statusurile de ale mele peste tot p TPU...nici mkr nu ai intrebat.Bhua pot sa le i.au sau cv de genu`? Nuuu.nu sunteti in stareoh go on

| B3B3LuShA_8010 a răspuns:

Buna! intra pe http://facebook.com/b3b3lusha1995 sper sa iti placa statusurile postate acolo :*

| LarissaMouse a răspuns:

Http://www.facebook.com/IlusionesTallado
dati like va rog mult si spuneti-va parerea

| Andreyutza01 a răspuns:

Cauta pe google statusuri despre viata!
asta e tot! simplu! Funda?

| Gaby_Gabytzza_1991 a răspuns (pentru Кристина21):

Pai odata ce le-ai postat iti dai seama ca toata lumea le va copia...=]]]

| Linna_CatHu_1998 a răspuns:

:* :* NPC

| Anaalex520 a răspuns:

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta,vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

Imi place vrajeala ta.dar sa nu intelegi gresit. daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostit."

Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

Te uiti la ea,dar ma vezi pe mine o atingi pe ea, dar ma simti pe mine ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea niciuna ca mine, 1000 ca ea!

Elegant, dar ce e dincolo de fata asta, stiu doar cei pe care i'am facut sa planga'n viata asta.

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici https://ostatusuri.blogspot.ro/statusuri-online.html
Sunt bune, mie mi-au placut
Sper sa te ajute!

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute