| AnnaSht05 a întrebat:

Weekendul trecut m-am hotarat sa o invat pe catelusa mea sa mearga in lesa(are 7 luni), dar cum apropii sau ii pun lesa, sta toata ziua suparata si cu lacrimi in ochi, iar daca as incerca sa o momesc cu ceva(oase,..., mancare) as face-o in zadar.Nu stiu ce sa fac! Nu am vazut asa ceva.CATEVA SFATURI! Va rog! Dau Felicitaree!

4 răspunsuri:
| QUM a răspuns:

Ooo saracuta:X...chiar nu stiu. poate ar trebui sa mai astepti ceva timphappybig grin

| Winehouse a răspuns:

Pai mai las-o putin...pana la un an... atunci va fi mai mare si va intelege!

| ResidentEvil a răspuns:

Eu unu cred ca tie ti se pare ca este suparata.Caini sunt caini, nu oameni.Caini cand plang schelalaie, nu au lacrimi in ochi laughing Daca vrei sa invete pune-i lesa fortat si plimbo cel putin prin casa, daca nu faci asa o sa ajungi sa o duci afara in brate. Bafptawinking

| Jenn002 a răspuns:

Buna Ana.Am si eu o catelusa, doar ca eu am invatat-o cu lesa de cand era un pic mai mica.Nu-i nimic chiar daca are 7 luni.Prin exercitiu invata.Incearca sa i-o pui in fiecare zi cate putin si sa o plimbi. Tine-o inchisa putin timp apoi ii arati lesa si o scoti la plimbare.Niciodata nu e prea tarziu.Succeshappy