| gatita_3637 a întrebat:

Buna TPU :X imi puteti ce inseamna dorul de locul natal?

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Dorul de locul natal este dorul cel mai mare...dorul cel mai dureros...dorul care oriunde ai fi dparte de casa, te face sa te simti ca la puscarie.nu poate fi descris acest dor. funda?

4 răspunsuri:
| diana_3226 a răspuns:

Sa iti fie dor de unde te-ai nascut, unde ti-ai petrecut primele momente din viata, unde te-ai jucat, de prietenii de acolo, de tot ce facea parte din peisaj

fundita?

| theorizer a răspuns:

Dorul de locul natal e o refulare a nemultumirii in raport cu locul actual. adica daca nu-ti place cum traiesti iti aduci aminte de toate datoriile, de locul natal, de prima dragoste sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E practic locul unde ai copilarit. Daca esti plecat din orasul/tara unde te-ai nascut si iti este dor happy.

| gatita_3637 explică:

Va multumesc foarte mult de raspunsurile pe care mi le-ati dat, sunteti foarte draguti:X:X:X:X