| amiileila a întrebat:

Buna tuturor. A citi cineva cartea la medeni? O am de citit si vreau sa stiu daca o sa-mi placabig grin dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

Da, e foarte frumoasă. Mie mi-a plăcut mult *daydreaming*
Se citeşte uşor şi e frumoasă. love struck
Spor la lectură.
Pa, pa!

2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Toata literatura romaneasca este plina de tarani prosti care se ucid/sinucid (vezi Balatagu, Miorita, Moara cu noroc). Cu asemenea educatie primita de romani in scoli, sunt convins ca ''stirile de la ora 5'' nu vor duce niciodata lipsa de subiecte

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Am citit-o dar de mult acum cativa ani prin clasa a 4 a sau a 5 a. Daca era frumoasa imi aminteam de ea... deci nu va fi stralucita. Dar depinde ce carti iti plac. Mie imi place sa citesc carti cu multa actiune SF.Mai tin minte si acum actiunea dintr-o carte pe care am citit-o in clasa a 2-a. Colt Alb... Am si plans la ea (nu a avut actiune SF dar imi plac cel mai mult cartile, filmele si glumele cu caini sau animale).
Daca ar fi sa vad un film in care moare un om si unul in care moare un caine as plange la ala cu cainele...Scz m-am abatut de la subiect.Succes cu cartea!