| FiGhTeeR a întrebat:

Buna tuturor... as vrea sa practic limba engleza, ma refer anume la vorbire)
Ma ghandeam la ceva asemanator unor organizatii de voluntari care majoritatea sunt din alte tari si vorbesc toti in engleza, sau persoane care sunt dispuse sa comunice in engleza pentru as dezvolta limba, etc…

Doar ca exista o problema in cazul in care persoana aceea o sa fie din RO, fiindca aceste conversatii in limba engleza nu o sa dureze mult, si cu timpul o sa ne saturam si o sa incepem sa vorbim doar in limba romana (din experienta anterioara big grin)

1 răspuns:
| express11 a răspuns:

N-am inteles ce vrei sa spui.fii coerenta!