| alexxxxxxxxxx a întrebat:

ma intrebam ce pot face in vacanta aceasta de iarna?
va rog puneti cat mai multe raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Strumpfi a răspuns:

Pfuuuuai care poti face.
Iesi afara si fa ingeri de zapada,oameni de zapada si cheama-ti prietenii. Puteti sa faceti o bataie cu bulgari.
Du-te la tara la colindat, ca acolo banuiesc ca se tine traditia, du-te cu steaua sau plugusorul[daca esti destul de mare].
Da o tura si pe la multe si incearca ski-ul, snowboard-ul, saniusul.laughing
Sunt multe de facut iarna! Grabeste-te ca acum trece!:*

16 răspunsuri:
| ZOZOKid a răspuns:

Du-te la patinoar, da-te cu sania prin parc, fa un om de zapada, mergi la cinema si urmareste o comedie despre craciun sau urmareste un spectacol de craciun( gen teatru sau concert), cheama-ti prietenii afara si incingeti o bataie cu bulgari de zapada, fa ingeri in zapada, invita-ti prietenii la tine acasa de craciun si cantati colinde in jurul bradului, mergi la colindat si la sorcovit prin cartierul tau, bea o cana de cacao calda, ajutata-ti parintii la pregatirile pentru craciun, impodobeste bradul.

| WhatMeanLove a răspuns:

Te distrezi.Ce sa faci altceva?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Ce e BINE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face ce vrei tu.happy funda!

| vampir004 a răspuns:

La munte sau bataie cu bulgarirolling on the floor)

| XTreme00 a răspuns:

Joaca-te cat poti de mult si lasa grijile deoparte.Iti recomand sa mergi la munte (sau un loc cu pante si zapada din belsug) si sa te dai cu sania, snowboard-ul si schiurile. Poti sa dai si o bulgareala cu prietenii sau de ce nu cu parintii.Bafta.

| AlleSiAtat a răspuns:

Mergi la tara (sau la munte),la colindat,la sanius, cu sorcova sau plugusorul de Anul Nou, sa iesi afara cu familia sau prietenii si sa faceti ingeri de zapada, oameni de omat, armata de bulgari...hee hee sunt o multime de chestii frumoase la iarna! :X

| deya100 a răspuns:

Mergi undeva intr-o statiune!
sau poti petrece sarbatorile cu cei dragi! Iti doresc Sarbatori Fericitee! happy

| alexxxxxxxxxx explică (pentru deya100):

Si eu tie iti doresc un calduros Craciun fericit!

| Gabi20CM a răspuns:

Stai cu familia si prieteni si incearca sa te distrezi cum stii tu mai bine.Si bineinteles sa te dai cu sania, batai cu bulgari etc happy

| MikulAjutor a răspuns:

Te duci la munte/Bataie cu zapada/Petreceri cu amici/cu familia/Metinrolling on the floor jocuri etc etc sarbatori fericite

| AndreiBitea a răspuns:

Lupte cu bulgari faci om de zapada meri la colindat pregatesti bradul de craciun decorezi casa te jocu jocuri laughing mergi la sanius la schi la snowboard petreci timpu cu familia il astepti pe mos craciun

| Sandu_Razvan_1990 a răspuns:

Sarbatoresti craciunul alaturi de familie.

| Letheya a răspuns:

Te duci la patinoar, petreci timp cu prietenii si familia, te duci sa colinzi, faci bradul daca nu l-ai facut deja, poti sa faci un peisaj de iarna daca te inspira. si tot ce vrea inima tahappy

| claudytza06 a răspuns:

Poti face ce vrei atat cat te distrezi si te eliberezi de griji ca doar e vacanta si scapam de scoala

| dragosteaedorotarfa a răspuns:

Gaseste un joc si joacate sau iti dau eu jocuri cum ar fi mt2, cabal, warcraf 4stori