| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Stiu ca o sa spuneti ca sunt tocilar, dar asta e. Daca vreti raspundeti la intrebare daca nu, nu.In 3 zile incepm scoala si ma tem ca nu voi stii nimic, pentru ca nu am repetat nimic in aceasta vacanta.Si nu as vrea sa-mi stric mediile. Ma intrebam daca si voi ati procedat la fel (v-ati bucurat de vacanta fara sa mai puneti mana pe ABSOLUT NICI O CARTE). As astepta mai mult raspunsurile unor elevi de la clasa a 7-a in sus pentru ca noi avem acum examene. Eeeee... ce ziceti? Sunt singurul care nu mi-am invatat nimic in vacanta sau mai sunt si altii? Sa stiti ca as deveni mai optimist daca as afla ca nici altii nu si-au invatat pentru. ca drept sa va spun acum, la sfarsitul vacantei mi-am dat seama cat de inconstient am putut fi. Va astept cu pareri si raspunsuri. (cei care imi iau in ras intrebarea ar face bine sa se abtina si sa nu-si publice raspunsul).

15 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Iti vei aminti totul in cateva zile. Vacanta nu este pentru recapitulari. Eventual pentru lectura.

| User a răspuns:

Eu nu am pus mana pe o carte de vreo 2 anilaughing. Nu de alta, da' sunt alergic.

| valy a răspuns:

Pai mai baiete au fost sarbatorile ce dracu.mai lasam si noi cartile la o parte sa ne eliberam mintea de atat stres.si eu ar trebui sa fiu mai ingrijorat decat tine deoarece anul asta am bacul la sfarsit.asa ca stai calm, in toti anii dupa vacante de genu. le zceam la profesori ca am lasat si noi mai liber creierul si na...si profesorii ne intelegeau.si nu eram singuriihappyasa a stai calm.nu o sa fii singurul care nu a pus mana pe cartewinking

| Alex_7297 a răspuns:

Eu am citit toată vacanţă (subtitrările filmelor) şi am scris (pe messenger). Extenuat de la atâtă muncă, mi-am permis luxul de a îmi lua câteva zile libere să o ard cu amicii aiurea-n tramvai.Grea-i viaţa de elev...

| Gabry a răspuns:

Sunt clasa a 6-a...
Recunsc, nici eu nu am pus mana pe carti toata vacanta, ma gandeam ca am foarte mult timp si nu imi faceam griji...azi mi-am dat seama si eu cat de inconstienta am fost si m-am apucat de invatat si sa-mi fac temele.
Nu-ti face griji, daca citesti lectiile odata sau de doua ori ti le vei aminti, lucrurile care le-ai invatat nu se uita in cateva saptamani de vacanta!

| juniper a răspuns:

Mai citesti ultimele lectii ca ceva tot trebuie sa retii happy

| nobody_9468 a răspuns:

Tu n'ai invatat nimic toata vacanta, eu n'am invatat nimic tot anullaughing...insa m-am mai descurcat cu note peste 7. vei recupera tu si eu eram aproximativ la fel ca tine inainte, insa mi-am dat seama ca o singura data esti adolescent si profit la maxim, timp pentru invatat este frate doar am o facultate de facutwinking...stai linistitbig grin
bafta

| Lary a răspuns:

Nu m-am atins de nici o carte/caiet

| simonapopovici a răspuns:

Ceeace cred eu este faptul ca cei mai multi copii de varsta ta au facut exact la fel ca si tine, adica s-au bucurat de vacanta de iarna, de sarbatori, fara ca sa se mai gandeasca la scoala. Daca insa ai ajuns la concluzia ca sarbatorile si poti face ceva pentru ca mediile tale sa nu scada, mai ai o zi-doua ca sa mai arunci ochii si pe ceea ce ar fi de repetat. Si daca ai medii bune, cu siguranta ca in aceste zile nu ai uitat chiar totul. De indata ce te vei apleca din nou spre carti, iti vei reaminti. Mai ramane sa-ti fixezi unele lucruri. Deci, spor la treaba!

| bluesky a răspuns:

In vacanta asta nu am invatat nimic, am luat un caiet in mana cica sa invat, am citit titlul si am aruncat caietul jos ca imi era somn laughing rolling on the floor deci nu am invat nimic.Stai linsitit, nu mie se pare ca esti tocilar, ci un copil constient.
Am profitat in plin de vacanta, petreceam toata noaptea si ziua dormeam rolling on the floor asa ca...stai linistit.winking happy :-J

| smileysmiley a răspuns:

Ehh...sunt clasa a7a si sincera sa fiu ghiozdanul meu e la fel ca in ultima zi de scoala. Nu mai stiu cred ca nici sa scriu prea frumos. [glm]
Nu`ti face probleme.la noi in clasa nu exista copil care sa`si fi repetat.
Si in fine...suntem copii concurenti la invatatura da nu si tocilariwinking.

| LOADING █████████99% a răspuns:

Niji macar nu le-am atinslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vacanta este facuta ca sa te relaxezi.De aceea se numeste vacanta. Daca nu s-ar numi:''Fara pofi dar tot scoala e''. Eu mi-am facut doar temele dar nu am invatat nimic pentru ca nu am avut chef.Au fost sarbatorile.In timpul scolii invatam si in vacante ne relaxam.Asta e scopul.

Sper ca ti-am fost de folos
by:mmyhaelutzaa

| peanut a răspuns:

N-am facut nimic.
bine, putina programare (random projects.)

Răspuns utilizator avertizat