| OaNaDouaPuncteIcs a întrebat:

Va rog, nu radeti de intrebarea mea!
Eu stau la casa.La vecinu', alaturi(la el nu mai locuieste nimeni asa ca mi-a dat mie cheia de la casa)a fatat o catea acum 2 luni, si are 6 puisori frumusei si albi(micuti).

Eu i-am vazut acum(acum picura si este cam rece)si am luat unul in brate, si tremura foarte tare). Va mai zic si ca am 10 ani, o sa vedeti de ce.

Cum am zis, am luat puiutul in brate si am vazut ca tremura foarte tare.Chiar atunci m-am asezat(nu eram in curte la mine, stateam jos, pe pietrele ude)si l-am tinut in brate, poate poate l-oi incalzi.Chiar atunci a venit tata si m-a strigat sa vin in casa si sa las catelul.

Mie mi-a venit sa plang, cand a trebuit sa-l las, vazand ca tremura, saracutul...

Ei nu mai au mama. I-a parasit dupa 5 saptamani dupa ce s-au nascut...crying crying crying

Stiti cumva vreo metoda, sa le fac ceva, sa nu le mai fie rece?
Nu vreau o metoda foarte grea, pentru ca sunt micuta!

Cu ce as putea sa-i hranesccrying?

Dau funda urgent!

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Găseşte o cutie pe undeva, întinde în ea o pătură, un prosop vechi (sau ce găseşti prin casă) şi pune căţeii cu grijă înuntru! Dacă ai posibilitate, adu-i în casă (poate găseşti un colţ măcar în hol pe undeva; vorbeşte cu părinţii)!
Iar de mâncare poţi să le dai aproape tot ce mănânci şi tu (lapte, pâine, piure de cartofi, un pic de cărniţă, ciorbiţă cu pâine); sunt mărişori deja şi pot mânca singuri.
Vorbeşte cu părinţii totuşi! Ar trebui să te înţeleagă şi să-ţi dea o mână de ajutor (sau măcar să nu te împiedice să salveti nişte vieţi).
Succes, draga mea! Şi dacă mai ai nevoie de ceva, nu ezita să mă anunţi!
Numai bine!
Şi felicitări pentru iniţiativa!

4 răspunsuri:
| AlexandraIonela10 a răspuns:

Cauta o cutie de carton si pune inauntru o patura sau o haina veche si pune-i acolo.ai putea sa le dai lapte sau orice alt aliment.ei sunt marisori si ar trebui sa invete sa manance singuri.

| byby54 a răspuns:

Pai daca ai doua paturi ceva mai rele si mai groase le poti pune una sub ei si una pe ei. asa cred ca nu le va mai fi frig...incearca!

| paula_8561 a răspuns:

Da-le lapte gol sau poti inmuia miezul de la paine happy!

| cgabriela13 a răspuns:

Mi se rupe sufletu`sad. Cauta o cutie mare, ceva.si bagai acolo, dala lapte cu paine in el.sad.