| Sung_Ji_Neul_1998 a întrebat:

Sall
acum 3 saptamani o catea a venit la mine in curte si a fatat. cand au fost acele ploi puternice acum aproximativ 2 saptamani si-a abandonat puii asa ca i-am luat in casa.
toate bune si frumoase pana cand am venit azi de la scoala si am vazut ca burtica unuia ditre ei e vinetie (ceilalti 2 o au rozalie)
tin sa mentionez ca sunt maidanezi, au 3 saptamani, iar cel cu burtica vinetie nu are pofta de mancare, da capul pe spate si urineaza des
chiar daca s-ar putea sa moara as vrea sa stiu ce are
multumesc

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Nu ai de unde sa stii ce are, si sigur noi nu avem de unde sa stim ce are, ca sa iti spun drept, nici medicul veterinar nu stie ce are fara un consult in prealabil. Deci, te sfatuiesc sa te duci la un medic veterinar cu puiutul pana nu e prea tarziu, si s-ar putea, daca dai peste un medic milos sa nu iti i-a bani, mai ales ca tu i-ai luat de pe strada, si sincer iti spun, cred ca nu o sa iti i-a nici un leu pentru consult si tratament. Te rog, du-l la veterinar ca banuiesc ca sufera mult.

| DELFINI a răspuns:

Saracutii! Te rog sa ai incredere in raspunsul meu deoarece si eu am patit la fel. Daca catelusa ia parasit inainte ca puii sa aiba 2 saptamani atunci fi sigura ca catelusii au o boala ingrozitoare numita Jigodia. Daca poti sa imi raspunzi cu un mesaj si sa imi spui care sunt manifestarile lor poate pot sa te pot ajuta mai mult si iti spun sigur ce au. Ai mei au inceput sa nu mai manance si sa nu mai umble etc. adica si+au pierdut reflexle. App. boala Jigodia ii omoara... In fine daca vrei sa le usurezi "moartea" du+i la veterinar si eutanaziaza+i.

| ForYouAndForMe a răspuns:

Salut, nu prea am idee care e treaba cu cainele tau pentru. ca nu sunt veterinar dar uitete pe pagina asta si sant sigur ca o sa gasesti raspunsul aici. mult noroc.
http://petredalea.ro/......vantatori/
Funda?

| Sung_Ji_Neul_1998 explică:

Multumesc ca mi-ati raspus
faza e ca cel bolnavior a murit joi pe la 12 noaptea
acum ceilalti catelusi se simt bine, n-au nimic