| Lady_6501 a întrebat:

Buna!
Voi stiti cine este Cristi Enache?
Eu nu am auzit de el in schimb colega mea ma inebuneste!
Este o persoana asa importanta? funda :d

Răspuns Câştigător
| SianD a răspuns:

Cristi Enache (voce) - 26 martie 1976, Bucuresti. Este si cel mai ravnit component al trupei Directia 5. A urcat intaia data pe o scena in anul 1993, la Sibiu, alaturi de formatia de "liceu" cu care canta la acea vreme. Se considera un microbist convins si este suporter neconditionat al echipei nationale a Romaniei. A intrat în trupa in 22 iunie 1998, indeplinandu-si astfel visul sau pe care il avea de cand a ascultat pentru prima oara Directia 5. Sustine ca profesional se simte împlinit.

Sursa + poza cu el: http://www.directia5.com/biografie/cristi-enache/

3 răspunsuri:
| alexgogo a răspuns:

Este solistul vocal al trupei directia 5

| magicianul19 a răspuns:

Membru directia 5

| Aly_7975 a răspuns:

Cum sa nu stiu? Este solistul trupei Directia 5 happy