| sweety9girl a întrebat:

Vreau sa fac pentru pagina mea o poza pe care sa apara o dunga cu iconita de facebook http://www.facebook.com/....../photo.php

1 răspuns:
| lmny a răspuns:

Nu stiu daca e cea mai usoara metoda, dar cu siguranta e la indemana oricui! Intrii de doua ori in Paint(Programul din Windows), intr-o fereastra Paint deschizi poza careia vrei sa-i adaugi iconita, iar in cea de-a doua imaginea cu iconita care vrei s-o adaugi...
Prima data faci bara/spatiul alb sub imagine sau intr-o parte, unde urmeaza sa pui iconitza. In dreptul imaginii si sub ea sunt ceva punctulete mai inchise cu care poti sa adaugi acea parte alba
Revii acum la imaginea cu iconita, selectezi partea din imagine care o doresti, apasand pe dreptunghiul ala din bara de instrumente. Dupa ce ai selectat, dai copy si apoi intrii unde ai poza ta si Paste!
In caz ca ceva nu a iesit cum trebuie, ai butonul de Undo sau nu salvezi imaginea!
Sper sa te descurci!