| Craazy a întrebat:

Vreau sa imi fac un site gratuit, dar nu stiu cum.Cine imi spune un site de unde pot crea propriul meu site.

Dau fundita...Si va ajut si eu pe voi:*

P. S. Nu vreau sa fie blog sau websitewinking

8 răspunsuri:
| Leandro a răspuns:

Incearca www.ucoz.ro, probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un site sau blog gratuit! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro!
uCoz ofera tuturor celor inregistraţi, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB si creste constant), peste 250 de teme gratuite, posibilitatea de a-ti crea un forum-portal, magazin online şi multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Mult succes!

| usy313 a răspuns:

Scrie cabanova pe google. e usor si iese un site fainwinking.

| vladix a răspuns:

Vrei un site gratuit dar nu vrei sa fie blog sau website? hmm thinking Dar ce vrei sa fie? Magazin online?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@SeltzZ

Acum depinde ce intelegi prin website gratuit. Daca pur si simplu vrei sa iti faci un blog iti recomand sa iti faci unul pe blogspot.com sau pe wordpress.com

Siteul tau va avea numele gen: www. siteultau. blogspot.com

Daca vrei sa incepi o afacere nu prea este recomandat sa faci aceasta miscare.

Un domeniu propriu iti ofera mult mai multa credibilitate.
Nu trebuie sa iti iei un. ro care costa vreo 200RON. Poti incepe cu un. com sau un. org care costa doar vreo 30RON/anual. Sau daca si 30RON ti se pare mult pentru inceput iti recomand cumpararea unui domeniu. info care costa doar $1 primul an.

Desigur vei mai avea nevoie de gazduire web. Daca vrei gazduire web de calitate aceasta costa.

De asemenea te mai costa creare efectiva a siteului care uneori poate ajunge la cateva sute de euro.

Uite...eu am siteul www.VreauSiteGratis.com si creez siteuri gratuit insa cer bani pentru gazduirea web. Daca vrei sa iti incepi o afacere online iti va fi mult mai usor sa platesti 6-7euro/lunar decat sa platesti din prima 300euro sau mai mult pentru un website.

Daca mai ai intrebari legate de siteuri astept mailul tau.

O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de exemplu vreau sa imi fac un site ex:www.derscani.ro
trebuie saplatesc?

| shew a răspuns:

Videotutorial.ro