| anutza a întrebat:

Buna vreau sa merg cateva zile la munte dar nu m-am hotarat inca unde.
As prefera undeva unde sa fie mai multe obiective turistice sa am ce vedea sa nu ma plictisesc sa stau in casa. Pana acum am fost doar in zona Brasov si pana la Sinaia, la Bran si In Piatra Neamt.
Aveti cateva sugestii? dau funda + vot
multumesc happy

2 răspunsuri:
| Paprik a răspuns:

Incearca la Olanesti, te poti opri la Manastirea dintr-un lemn, poti vizita Ocnele mari, poti merge si la bazin la Ostroveni(tot pe langa Valcea). Sunt multe alte manastiri si biserici prin zona.

| AlinaaAli a răspuns:

De ce nu incerci la Arieseni? e super iarna:X:X
acolo ai de toate ca sa vizitezi si munti si manastiri, daca ai timp poti sa mergi la salina la Cluj ca nu e departe de Arieseni!
Mergi la Peatera Ursilor.e si ea aproape si mai sunt!
dar din punctul meu de vedere la Arieseni e superb iarna si nici nu e foarte scumpwinking