| danaalexandra00 a întrebat:

vreau sa-mi fac diverse accesorii din plastilina fimo insa nu am cum sa le coc asa ca vreau ceva ca inlocuitor, ceva care se poate modela usor dar sa nu aiba nevoie de coacere.:d

1 răspuns:
| Devonys a răspuns:

Mai este o plastilina care daca o lasi vreo zi (nu in cuptor)la uscat se face ca o spuma dar este rezistenta.Se numeste I-CLAY (sau ceva pe-acolo). daca mi-a reusit sa fac un mos craciun cu care puteam da de perete si nu se rupea, niste accesori o sa iasa bine.Numa sa nu le uzi caci imbinaturile o sa se desfaca mai repede. FUNDA?