| MyihaDoolcica a întrebat:

Vreau sa-mi fac un blog dar nu stiu cum si ce sa scriu in el imi puteti spune?

Răspuns Câştigător
| floweray a răspuns:

Cel mai bine e sa faci un Blog despre ceea ce iti place, respectiv hobby-uri, pasiuni, specializari, doar asa vei putea avea succes.

Ca platforma unde sa ti-l faci, incearca www.ucoz.ro, un sistem simplu prin care poti sa-ti creezi un Blog ori site GRATUIT! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro!

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial: http://www.tutorialevideo.info/? p=3090

Mult succes!

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| WR104 a răspuns:

Blogul ti-l faci atunci cand ai ceva de is oricui si nu ai unde sa-ti expui parerea sau parerile.
Gandeste-te mai intai apoi fa-ti si blog.
depinde cati ani ai si ce pasiuni sau talente ai.
Succes cu blogul!

| faramatania a răspuns:

Subiecte:
Despre tineri
Despre vacanţele tale cele mai frumoase
Despre prietenii tăi cei mai buni
Despre modă
Despre căţelul tau
Despre iubire(la vârsta adolescenţei)
Despre bloggeri mai puţin pricepuţi
Despre talent
Despre actori preferaţi
Despre frumuseţe
Despre cărţi preferate
Despre copilărie(în general)
etc...
Cum faci un blog? Simplu.
http://www.youtube.com/watch?v=jzh04Axrh8k

| DushulRece a răspuns:

Atunci de ce naiba vrei sa iti faci blog? Ca sa fii in trend?

| MyihaDoolcica explică (pentru DushulRece):

Uite ca sa intrebi tu de asta!

| andrey663 a răspuns:

Poti sa cauti date despre vedete si sa le treci acolo...

| alma17angel a răspuns:

Si eu vreau sa stiu

| WR104 a răspuns (pentru alma17angel):

Cum se face un blog sau ce sa scrii in el?

| alma17angel a răspuns (pentru WR104):

Ce sa scriu in el.

| WR104 a răspuns (pentru alma17angel):

Ai putea sa te masori, greutate, inaltime, lungime, latime, etc, sa-ti pui masurile acolo pe blog sau sa spui cati ani ai de unde esti ce-ti place sa faci cu cine o sa votezi pe 29 si asa mai departe.

| alma17angel a răspuns (pentru WR104):

Mersiiii

| MyihaDoolcica explică:

Cum il fac?

| kinderz12 a răspuns:

Daca nu stii despre ce sa scrii de ce nu faci niste compuneri? Poti posta niste povesti de groaza scrise de tine de exemplu.

| Katalyn96 a răspuns:

Poti scrie despre viata ta personala....adica poate fi ca un jurnal.
Ori poti scrie despre ceva care iti place.ori un blog cu statusuri pentru mess etc..conteaza sa ai imaginatie

| Florin_Timciuc_1991 a răspuns:

Da multumesc