| noname12344321 a întrebat:

Vreau sa va cer parerea! Mai intai trebuie sa ovestesc ce s-a intamplat. Deci la ora de muzica ne-a dat un test( nu a fost surpriza pentru ca ne-a anuntat cu 2 saptamani inainte). Cand ne-a adus testele eu am luat 10(singura din clasatongue) iar uni au luat 7, 6, 5, 9... Iar niste colege mai fitose de la mine din clasa impreuna cu altii au sarit pe capul lui domn profesor ca de ce le-au dat acele note care erau marite cu 3-4 puncte. A zis asa:" cei cu 9 sau 8 vor fi ascultati pentru 1 p(ca sa le dea si lor 10 sau 9) iar ceilalti vor da al 2-lea test cu aceleasi subiecte. Dinou cand le-a adus au luat aceleasi note si iar au sarit pe profu si iar le-a mai dat un test! Frate 3 teste le-a dat si au luat aceleasi rezultate! Atunci profu asa lea trecut notele nu lea mai marit (era ultima ora de muzica atunci ne incheia mediile) Asa ca parintii au semnat petitii cum sa il inlocuie ( el e singuru prof de muzica din scoala) ( apropo am 12 ani si sunt la gimnaziu la un liceu ) Cica o sa vina o profesoara din alta parte... Voua vi se pare corect?

9 răspunsuri:
| ByaNca26 a răspuns:

Mie in nici un caz nu mi se pare corect... daca colegii tai sunt inconstienti asta estre treaba lor.dar chiar sa inlocuiasca profesorul mi se pare ceva cu totul banal. imi pare rau de situatie. dar aste este!

| Fafy a răspuns:

Deloc! Ce vina are profesorul ca ei nu au invatat? Pe langa primul test au mai avut 2 ocazii ca sa isi corecteze notele mici.Este o discriminare totala.Sa dea acelasi subiect de 3 ori si notele sa fie la fel? Este strigator la cer! Si eu sunt eleva si sansele acestea nu le poti rata.Trebuie sa arati recunostinta.

| aleks4ever a răspuns:

Bine inteles ca nu.Itradevar muzica este o materie mai lejera si mai usoara care nu ar trebui sa streseze elevii, dar totusi elevii au avut 3 sanse de a-si mari notele + ca au avut acele-asi subiecte. Pai si daca faceai copiute cu raspunsurile la intrebari si cat de prost ai fi tu tot luai nota maxima, mai ales ca e muzica. Oricum in catalog se trec note de la 1 la 10, nu scrie nicaieri ca la muzica nu ai voie sa pui nota 1. Un coleg de al meu chiar a avut ghinionul sa aiba un 1 la muzica si cu toate astea nu a fost dat nimeri afara. In concluzie profesorul e neindreptatit.

| lorrena97 a răspuns:

Nu in nici un caz

| oceanfreshair a răspuns:

Nu in niciun caz... daca copii sunt prosti nu trebuie sa dea afara profesorul.sa puna mana sa invete! tu cum ai putut sa iei 10?! daca eram in locul tau thoamne ce galagie faceam...cred ca ma dadeau pe mine afara din scoalalaughing

| KoolKitty a răspuns:

Nu, categoric! Doar pentru ca unii is prosti din nastere nu inseamna ca cei isteti trebuie sa plateasca pentru nestiirea altora.

| noname12344321 explică:

Iuliananyco nu scoala e de. dar la noi in clasa sunt multi copii cu fite pe care nu-i suport (scoala e foarte buna de aceea sunt si profesorii mai stricti unii)

| darkwizzy978 a răspuns:

Bunaaa uite am citit si cati ani ai si multi inainte eu am 14 ani am o profesoara de muzica... dar...sincer e tignita numai sub 8 da la toti si pe mine are boala nu stiu de ce in fine mult succes nu nu mi se pare corect da profu e destul de calumea fata de profesoara noastra

| Iuliananico a răspuns:

Nu mi se pare deloc! adica cum? dai de 3 ori testul si pentru ca ai luat nota mica sai pe prof si mai pui si parintele sa semneze petitia ca sa plece din scoala profuu. ce e asta? doamne ce scoala de. ( scuze da asta e adevaru! )