| anonim_4396 a întrebat:

Buna vreau si eu o idee am de facut un desen pentru ziua limbilor straine dar nu stiu ce anume sa desenez

Răspuns Câştigător
| Spitz10 a răspuns:

Fa o caricatura cu un grup cum ar fi:un roman un englez si un spaniol si pe anglez l-ai putea desena in uniforma aia cu caciula mare.Sau un francez un roman si un intalina. Ceva de genu asta. Funda?

1 răspuns:
| ZambetulNebuniei a răspuns:

Deseneaza un francez (sau chinez sau negru, ceva mai evident) cu limba scoasa si zi ca asa arata limba franceza (sau cea aleasa de tine).

Ai putea desena ce a zis MaierPaul10.
Ai putea sa desenezi si un glob pamantesc (doar o parte a lui), pe care sa incerci sa il faci cat mai bine (tarile sa fie cat mai precis facute), iar pe fiecare tara sa desenezi un om imbracat intr-un costum traditional sau sa desenezi simbolul acelei tari.

Ai mai putea desena si motivele florale ale unor tari.

Sau ai putea sa iti lasi imaginatia libera (a mea e cam ingradita in momentul asta, dar sper sa ii fi dat macar un fir de idee).