| anonim_4396 a întrebat:

Buna love struck am revenit cu intrebari whistling

1.Cum va vedeti peste 10 ani? Dar 20?
2. Ce parere aveti despre gelozie? Dar despre invidie?
3. Ce semnificatie are culoarea albastru pentru tine?

[dau funda, bineinteles laughing ]

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Peste zece, douazeci de ani as dori sa ma vad cuprins in mediul familial, sper sa mi se indeplineasca acest vis. Gelozia este buna, dar cu limita, odata ce se exagereaza devine bolnavicioasa si poate degrada o relatie. Invidia nu ar trebui sa existe. Unde nu exista apreciere, exista invidie. Doar un om ieftin poate purta ranchiuna sau invidie altui om. Culorile nu au nicio semnificatie pentru mine.

8 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Buna :*! Niste intrebari interesante ...in sfarsit happy
1.Peste 10 ani vreau sa ma realizez pe plan profesional si poate si sentimental happy Peste 20 de ani mi'ar placea sa am deja o familie intemeiatahappy
2.Gelozia apare atunci cand n'ai incredere in partener! Este buna cam 5-10%happy Invidia apare atunci cand altul are mai mult decat tine ceva sau poate sa faca ceva mai bine decat tine, nu mi se pare normal sa fim invidiosi, dar in ziua de azi asa e lumea invidioasa si'ti vrea raul!
3.Albastrul este culoarea mea preferata :X
Te'am pupat :* Ceaowave

| nutty a răspuns:

Peste 10 ani...hmm...thinking Ma vad in alta tara laughing, probabil maritata smug. peste 20-obosita de atata munca, cu copil/copiii, incercand sa-mi maschez ridurile laughing. Cred ca gelozia si invidia au si ele rosturile lor, doar ca e bine sa ai limite.Adica poti fi gelos pe cineva din dragoste, ceea ce demonstreaza ca iubesti.sau poti fi gelos pe un prieten ca el are ceva si tu nu ai, iar asta te faci sa lupti pentru a avea si tu acel lucru (consider asta un lucru bun). Dar cand gelozia depaseste limita e nasol, cred ca toata lumea a vazut cel putin o stire de genul "omorat/a din gelozie". Cat despre invidie pot spune acelasi lucru. Poate fi invidia o motivatie, dar si asta daca e prea multa strica.
Albastrul(pal) este o culoare frumoasa, ma linisteste/calmeaza/relaxeaza, ma duce cu gandul la mare day dreaming, spre deosebire de albastrul mai inchis, care imi da o stare de neliniste, agitatie, parca si frica :-s, desi amandoua nuantele imi plac. big grin

| raducu a răspuns:

Cum ma vad peste 10 ani...greu de raspuns.
Nici in iarna nu stiu cum ma vad.
Sper sa ma vad, peste 10 ani, in Germania.Peste 20 de ani sa fiu Inspector in Protectia Alimentara.

Gelozia... exista in fiecare dintre noi, nu ai cum sa scapi de ea.Este doar de controlat (pentru unii). Invidia ii ca un domino in viata noastra.Curge de la un om la altul fara oprire.

Albastru semnifica pentru mine apa curata, miros de aer curat si fundalul potrivit parului cret si des al prietenei mele, care ii castaniu.(nu ma refer la albastru inchis, dar nici aqua).

| denismaria92 a răspuns:

1. Peste 10 ani m-as vedea.cantareata intr-o trupa reggae, si peste 20 de ani nu am idee
2. Gelozia... poate fi si cand iti da motive si cand nu iti da motive sa fi geloasa.nu stiu sa explic.Invidia - sa nu te bucuri ca cineva are ceea ce tu nu ai si iti doresti foarte mult.
3. Pai albastrul este printre culorile mele preferate. Verisorul meu mai mic sustinea ca albastrul este culoare de baieti laughing

| BicolorBell;x a răspuns:

Hei!
In sfarsit utilizatori care nu sunt tampiti!
deci, incep euhappy
1.Peste 10 ani ma vad o femei blonda, medic sau avocat in Franta, peste 20 ma vad deja mama cu un bebehappy
2. Apare atunci cand ala da motive clare domne'! invidia? Starea de spirit a celor ce nu au viata!
3.Culoarea mea pref'love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

BicolorBell; x mersilaughing deci sa`nteleg ca st un om normal?laughing))))))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faza cu albastru`. am pus`o pentru ca eu iubesc mult aceasta culoare.ma linisteste, ma calmeaza.ma face sa ma gandesc la lucruri bune. Imi aminteste de culoarea ceruluilove struck culoarea ochiilor batraneilor cazuti in suferinta singuratatii. Dar si a marii spumoaselove struck, a linistii verilor calduroase.

| olimpia08 a răspuns:

1.la fel, imitatoare MJ
2. e normal, invidia hmm.se creeaza cand esti intaratat,,,,,(parerea mea )
3.liniste si pace peace sign :X