| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre GELOZIE? :d e buna, nu e buna?

7 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Gelozia doar pe tine te ineaca, si iti face rau, Deci totdeauna exista un raspuns, gelozia e in pragul disperari. Daca ai motive sa fii gelos, treci la fapte. cautati alta. Bafta

| madyddd a răspuns:

Oarecum buna, oarecum rea.Gelozia este unul dintre dusmanii vietii. In general cu gelozia se strica prietenii, relatii unde la urma iti va parea rau ca le-ai pierdut. Este firesc sa fi gelos, insa unele persoane exagereaza cu ea si sunt privite nu prea bine de cei din jur. Asa ca, daca cineva sufera din gelozie, care se manifesta de cele mai multe ori pe subiectul IUBIRE, cel mai indicat este sa-ti gasesti pe cineva sau, in caz contrar, pe altcineva.

| Tania a răspuns:

Nu prea este buna, este un semn ca relatia celor 2 nu se bazeaza pe incredere.
Un pic de gelozie nu strica, adica inseamna ca iti pasa, dar totul are o limita.
gelozie=neincredere

| Tweetymrrr a răspuns:

Este bună şi nebună. Ştii, dacă eşti gelos, înseamnă că ţi la persoana respectivă, ceea ce este bine într'un fel. Acum depinde şi în ce măsură se manifestă gelozia.
Succes!

| WeaponGirl a răspuns:

Acum depinde de gradul la care a ajuns gelozia.
O gelozie excesiva nu face bine unei relatii,ea rezulta certuri frecvente si chiar violenta,deci din punctul asta de vedere,nu e buna.
Dar daca stam sa ne gandim,fara gelozie,fara teama de al pierde pe celalalt,fara anumite discutii aprinse se ajunge la monotonie, iar lipsa geloziei se poate interpreta si ca indiferenta ce duce la o racire a relatiei.
In concluzie, este mai mult buna decat reawinking

| MasterYoda a răspuns:

Daca e gelos/geloasa, inseamna ca te iubeste. daca nu e, inseamna ca nu a aflat...

| FetitsaKreTeFaceSaZambestiy a răspuns:

Nu e buna happy