| stribici0 a întrebat:

am o problema. la scoala, toti ma considera foarte desteapta, (am doar 10 si 9) dar nu imi place. eu stiu cat stiu, si ce inteleg, si nu sunt cum ma cred ei.in anii anteriori, recunosc imi placea si matematica, fizica, chimia, dar acum nu mai imi plac deloc. le detest. din greseala profesorul de fizica mi-a dat astazi un 10, dar oricum nu este trecut, probabil a uitat. dar toti ma chinuie cu chestii de genu "tie iti place mate, chimia si fizica. ce desteapta si chestii de genu." dar nu vreau. spun sincer, le urasc. le detest. dar din cauza inconstientei mele din anii trecuti, sunt luata drept o tocilara. fratele meu invata foarte bine si el, la fel 10 si 9, dar el nu e considerat asa, desi ia mai multi de 10. de e? ce sa fac?, ma simt groaznic.Multumesc. Funda

3 răspunsuri:
| simiy a răspuns:

Deci sa fii considerata desteapta de cei din jur este un lucru foarte bun pe care foarte multi oameni ar vrea sa il simta pe pielea lor. ar trebui sa fii mandra de tine si sa te bucuri de calitatea pe care o ai! multi ar vrea sa fie destepti sau se cred destepti si nu sunt

| DutzyX a răspuns:

Poate ca el socializeaza mai mult?

| Λndrei a răspuns:

De ce sa te simti groaznic? Gandest-te bine la faptul ca notele astea reprezinta un viitor.Nici mie nu-mi place sa fiu cel mai bun la info din clasa pentru ca tot timpu' sunt singuru care face problemele si restul' vin sa le arat.Nu conteaza, tu taci si lupta pentru tine.