| mia100خوبصورت a întrebat:

Deci trec in clasa a 8-a si sunt un pic cam stresata cu examenele! Faza e ca nu stiu nici la ce profil sa merg la liceu! M-am gandit la mate-info! Imi place matematica dar urasc fizica, chimia e ok.Voi ce ziceti? Cum e la mate?

3 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Eu am facut profil mate-info. Intr-adevar matematica e grea, dar nu impoibila. Cu putina vointa, reusesti. In legatura cu fizica, chimia, nici mie nu mi-a placut, dar pana la urma oriunde te vei duce, peste tot exista si o parte proasta ca sa zic asa. Acuma depinde si ce profesori vei avea. Eu din toti anii de liceu, in doar 2 am mancat chimie pe paine, in rest nu prea am facut.
Vei da teza la: mate, romana, info si la alegere chimie/bio/fizica.

| andrei1237 a răspuns:

Trec in clasa a 9-a si sunt la stiinte ale naturii.Te voi indemna mai mult sa vii aici deoarece se face atat matematica, cat si fizica mai putina ca la matematica-informatica.Aici matematica se fac 4 ore si la matematica-informatica se fac 5. Mie in clasa a 8-a nu mi-a placut aproape deloc matematica si totusi am luat 9, 20.Multa bafta unde te duci!

| GabrielaIoana a răspuns:

Vino la liceu Econimic.Eu la un astfel de liceu sunt si nu faci chimie si fizica decat primi 2 ani.