| DDN a întrebat:

Deci eu circul in fiecare luna cu trenul Bucuresti-Deva si de obicei am trenul Ir 346.
Acum vreau sa plec pe data de 26, dar vad ca nu mai e trenul Ir346 ci Ir 12348. Ce tren e acesta? Cand ajung la gara sa intreb de tren, spun 12348 sau 348?
Nu vreau sa pierd trenul sau sa iau altul.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca circula aproximativ la aceleasi ore, de ce te-ar interesa numarul trenului?

| DDN explică (pentru darrio2007):

Sa stiu in care tren sa ma urc. Adica nu am mai auzit de un tren cu un numar asa lung, si am crezut ca e o eroare pe site ul mersul trenurilor

| darrio2007 a răspuns (pentru DDN):

Scrie pe el unde merge, nu? Niciodata nu m-a interesat numarul trenului ci ora plecarii si sosirii.

| dannyel86 a răspuns:

Numarul trenului e mai putin important. happy
Atunci cand rezervi bilete, spui destinatia si ora la care pleaca, de obicei, trenul IR346 (respectiv ora 14:00).
Pe bilet vei avea numarul trenului, iar tu vei avea grija sa te uiti de la ce linie pleaca cursa si sa scrie pe vagoane Bucuresti - Curtici (practic, e acelasi traseu cu IR346, doar timpii de sosire in statie difera).