| AAALEXAAANDRUUU a întrebat:

Buna ziua TPU, am sa ma repet cu o intrebare deoarece n-am primit raspunsul adevarat.este adevarat ca Romania nu se are bine cu Germania din cauza tiganilor? Am auzit si eu de la un tovaras si as vrea sa stiu daca este adevarat. Eu din cate stiu n-avem nimic cu nemtii, daca aveam presupun ca stia mai multa lume cum este in cazul Romania Franta care stim prea bine ca nu ne suportam deloc cu francezii, acestia fiind de vina. Dar cu Anglia avem vreo problema? Stiu ca nu avem nimic cu Anglia dar vreau parerile voastre la fel si in cazul Italiei as vrea sa stiu parerea. Oricum fiecare tara are conflictele ei Multumesc

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cine ne suporta pe noi si de ce francezii sunt de vina?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Având în vedere cât de fideli au fost românii cu nemţii în timpul marilor războaie, nici n-ar fi îndreptăţiţi nemţii să aibă ceva cu noi...

| Vektor a răspuns:

Pana si Bucurestiul are o "problema" cu provincia...

| SonnyFlameFan a răspuns:

Nemtii nu au nimic cu romanii! Crede-ma! Matusa mea sta in Paderborn, Renania de Nord Wesfalia, Germania de aproape 20 de ani, iar eu ma duc in vizita de aproape 10 in fiecare vara, chiar si in asta.Ea nu lucreaza, dar sotul ei, tot roman, lucreaza in industria calculatoarelor si pot sa-ti spun ca nemtii sunt niste oameni de nota 20! Ei nu generalizeaza! Asta fiind pe plan social, restul nu stiu.

| RoMoBoy a răspuns:

Romania nu sea are bine cu nemtii inca din al doi-lea razboi mondial din cauza ca am intors armele impotriva lor si le-am dat toate planurile peste cap. Cu Franta din cate stiu eu, ei nu ne suporta din cauza tiganilor care se duc in Franta la cersit si furat. Anglia tot la fel din al doi-lea razboi mondial ca am fost aliati cu Germania pentru a invinge Anglia si Rusia. Iar cu Italia n-am auzit pana acum ca avem o problema cu ei.