| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o intrebare si anume. Stiu ca noi nu ne suportam cu francezii... dar cu nemtii si cu rusii avem ceva?

13 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Nemtii si francezii, deoarece ne incurca cu tiganii, iar cu Rusia ne dusmanim pentru Basarabia (Moldova).

| Lαrisα a răspuns:

Mai de graba, ei au ceva cu noi.

| Sheriarty a răspuns:

Nemtii nu ne suporta fiindca majoritatea conducatorilor (si oamenilor simpli) de acolo ne considera inferiori - din cauza tiganilor -.

Cu Rusia... a pornit de la Moldova, cum majoritatea spun ca moldovenii sunt romani iar altii ca se trag din rusi. Bineinteles, un conflict s-a nascut.

| AAALEXAAANDRUUU a răspuns (pentru Sheriarty):

Ne considera inferiori? dar de spanioli ce stii... eu stiu ca n-avem niciun conflict cu ei

| Sheriarty a răspuns (pentru AAALEXAAANDRUUU):

Cu spaniolii n-avem nimic, avand in vedere ca multi romani pleaca acolo pentru a munci. Nu au ce comenta =]] Din cate stiu eu, cel putin.

| AAALEXAAANDRUUU a răspuns (pentru Sheriarty):

Stiu ca, cu englezii n-avem chiar nicio problema... asa-i? daca gresesc te rog sa ma contrazici mai ales ca printul charles ne face reclama la tara noastra pe unde merge si am vazut pe diferite site-uri si la stiri ca englezii au spus sa nu ne bage pe noi romanii in aceeasi oala cu tiganii

| oana9 a răspuns (pentru Sheriarty):

Eu nu prea sunt fana,, Istoria Romaniei"!

| oana9 a răspuns (pentru Sheriarty):

Eu am pe cineva in familie care e plecat in Spania de 15 ani

| oana9 a răspuns:

Da,dar acum nu vreau sa fac pe inteligenta deci iti spun oarecum, avem deoarece ei au facut parte din viata conducatoriilor(sa zic asa)daciilor.Deci,practic,cu ajutorul lor s-a format si Romania!

| AAALEXAAANDRUUU a răspuns (pentru oana9):

Te contrazic aici n-ai dreptate

| oana9 a răspuns (pentru AAALEXAAANDRUUU):

Cum vrei sa spui acum?