| AAALEXAAANDRUUU a întrebat:

Buna seara TPU, am si eu o intrebare si anume, este adevarat ca Romania nu se are bine cu Germania din cauza tiganilor? Am auzit si eu de la un tovaras si as vrea sa stiu daca este adevarat. Eu din cate stiu n-avem nimic cu nemtii, daca aveam presupun ca stia mai multa lume cum este in cazul Romania Franta care stim prea bine ca nu ne suportam deloc cu francezii, acestia fiind de vina. Dar cu Anglia avem vreo problema? Stiu ca nu avem nimic cu Anglia dar vreau parerile voastre la fel si in cazul Italiei as vrea sa stiu parerea. Oricum fiecare tara are conflictele ei Multumesc

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si regatul unit uraste Romania pe langa tarile vecine

| NemNUZ a răspuns:

Anglia ne iubeste asa de mult incat pentru cei din Romania si Bulgaria ( doar noi doua ) e nevoie de viza ca sa intram in tara la ei. Asta gratie tiganilor care ne-au facut o imagine foarte buna.

| Sociopat a răspuns:

Sa nu uitam ca in al doilea razboi mondial am tradat Germania aliindu-ne cu Natiunile Unite pentru ca ei cam castigau razboiul si uite ce-am primit in schimb, dominatie rusa.Macar daca ne luau englezii sub aripa lor asa cum au zis c-or sa faca.

| DanielCosmin827939 a răspuns:

Nici America nu prea ne simpatizeaza...asta am vazut la stiri unde intreba unu ce parere au despre noi si daca le-ar placea ca tara lor sa fie populata de romani...si o cam dadeau pe ocolitelaughing

| AAALEXAAANDRUUU explică:

Deci ne avem bine cu Germania, Italia, Anglia? daca nu ne avem bine cu anumite tari asta nu inseamna ca suntem o tara proasta, fiecare tara are rivalitatile ei

| NemNUZ a răspuns (pentru AAALEXAAANDRUUU):

Nu poti sa spui ca Germania sau Anglia sunt rivalele noastre. Lupta ar fi castigata inainte sa inceapa. Ele nu ne trateaza ca pe un inamic, ci ca pe ceva in plus in Europa care nu prea fac nimic decat sa distruga economia. Si eu imi iubesc tara dar acesta este adevarul.

| AAALEXAAANDRUUU explică (pentru NemNUZ):

Te contrazic, in fine. asta este parerea ta, fiecare cu parerea lui