| anonim_4396 a întrebat:

Salut/Buna TPU, as vrea sa stiu si eu daca Romania mai are vreo rivalitate cu vreo tara, rivalitate e mult spus ma refer de exemplu stiu ca noi nu ne avem bine cu francezii si cu italienii din cauza tiganilor care fura dar in rest adica avem vreo problema cu Spania sau Anglia?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu Spania si Anglia nu stiu, dar avem cu Ungaria. Romanii urasc ungurii, iar ungurii urasc romanii.

| Teardrop a răspuns:

Nimănui nu-i pasă de faptm, şi doar românii înşuşi fac din ţântar armăsar. Crezi că unui francez sau italian chiar îi pasă de tine şi ţara ta? Îl doare în pix, la fel cum te doare şi pe tine.

Singurii care păstrază mereu rivalitatea cu Românii, sunt aici aproape: Ungurii. Şi asta doar pentru că îşi doresc Transilvania.

Coroana Engleză iubeşte România (ori asta, ori vor să fure). Charlse, prinţul moştenitor, susţine că derivă direct din Vlad Ţepeş, şi are o grămadă de terenuri aici. Bine, Charles este prinţul cel mai puţin agreat de către englezi (probabil din cauza relaţiei sale cu Lady Diana, care a fost extrem de iubită de popor).

| miTzuliK93 a răspuns:

Romania este recunoscuta peste tot in Europa din cauza tiganilor, dar in special in Italia si Franta, de asta se tot aud numai de tarile astea 2 cel mai mult, pentru ca acolo emigreaza in masa. In Franta, de exemplu, tiganii se duc, cersesc, iar guvernul francez oferea, la un moment dat, 200 de euro de fiecare tigan numai sa plece din tara lor. Tiganii au tratat asta ca pe o afacere, si au inceput sa vina in numar si mai mare.

| AAALEXAAANDRUUU a răspuns (pentru miTzuliK93):

Tigani sunt peste tot si fiecare tara are rivalitatile ei. nu poti spune ca Italia este o tara suportata de toate celelalte tari. orice tara are partile ei bune si cele rele... Englezii din cate stiu au vorbit la televizor si au postat pe internet cum ca sa nu se bage laolalta romanii cu tiganii. Inca nu mi s-a raspuns la intrebare, si anume are Romania vreo rivalitate cu Spania si Anglia?

| miTzuliK93 a răspuns (pentru AAALEXAAANDRUUU):

Oficial nu cred, dar fiecare tara are de impartit ceva cu alta, zic eu. Uite, cu Spania ar fi asta un motiv: romanii vin in tara iberica si fura locurile de munca spaniolilor. Economia Spaniei e la pamant, 1/4 din populatie este somera, si de aici se pot isca conflicte. Bine, acum nu numai romanii vin incolo la cules capsuni de exemplu, dar sunt printre cei mai multi.

Nu stiu ce sa zic de Anglia insa...

| AAALEXAAANDRUUU a răspuns (pentru miTzuliK93):

Deci sa inteleg ca Spania n-are nimic cu Romania. si eu credeam la fel pentru ca sunt foarte multi romani acolo care sunt multumiti

| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 a răspuns:

Da,Romania este intr-o rivalitate in special cu ungurii si francezii.

| AAALEXAAANDRUUU a răspuns:

Te contrazic nu este adevarat. crede-ma stiu mai bine. nu inteleg ce legatura are link-ul trimis.

| Catacata7799 a răspuns:

Din cate stiu Anglia este in relatii bune cu Romania, mai ales prin faptul ca printul Charles ne lauda mereu tara oriunde merge, chiar si in interviurile televizate, iar englezii se inteleg bine cu mare parte din romanii de acolo, cat despre Spania nu stiu sa fi existat vreo rivalitate. Dupa cum stii suntem rivali cu Ungaria. Funda?winking