| curiozitati a întrebat:

Vreau si eu sa stiu unde anume in biblie se afla fragmentul "nimeni nu este mijlocitor intre Mine si oameni, decat Fiul Meu". Daca cineva stie, astept raspuns.Nu raspunsuri de genul "cauta singur". Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

"El (Domnul Iisus Hristos) este "Piatra lepădată de voi, zidarii, care a ajuns să fie pusă în capul unghiului." ÎN NIMENI ALTUL NU ESTE MÂNTUIRE căci nu este sub cer niciun alt Nume dat oamenilor în care trebuie să fim mântuiţi."
(Faptele Sfinţilor Apostoli 4:11-12 Biblia Cornilescu)

"Copiii mei, acestea vi le scriu, ca să nu păcătuiţi, şi dacă va păcătui cineva, AVEM MIJLOCITOR către Tatăl, PE IISUS HRISTOS CEL DREPT. El este jertfa de ispăşire pentru păcatele noastre… (1 Ioan 2:1-2 Biblia Ortodoxă)

"Copilaşilor, vă scriu aceste lucruri ca să nu păcătuiţi. Dar, dacă cineva a păcătuit, AVEM LA TATĂL UN MIJLOCITOR PE IISUS HRISTOS CEL NEPRIHĂNIT. El este jertfa de ispăşire pentru păcatele noastre…" (1 Ioan 2:1-2 Biblia Cornilescu)

| fdd_7221 a răspuns:

"Singurul Mijlocitor intre Dumnezeu si oameni este" Sfanta Scriptura