| Egheme a întrebat:

Salut.
As vrea sa stiu daca cineva imi stie ip-ul se poate sa in foloseasca sa intre in mail-ul meu sau alte lucruri de genul. Vreau sa stiu daca este ceva ce poate sa fac cu ip-ul meu.

Astept raspunsuri de la cine se pricepe, dau finda celui care ma lamureste si pe mine.
Multumesc anticipat!

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Poate face multe daca se pricepe! Ca de exemplu flood, net limitat (iti da net cat vrea el), iti poate afla site-urile pe care ti-ai facut cont si daca sunt vulnerabile iti poate afla parola, iti poate afla adresa, iti face laag pe messenger, o sa-ti apara des asta -> ERROR 405 Bad Request, poate prelua controlul asupra calculatorului...toate astea numai daca stie cum se face.

| Cezar a răspuns:

Nu nu poate sa intre in mail-ul tau doar daca iti stie IP-ul. Poate sa intre in mail-ul tau daca cineva iti trimite un fisier virusat si tu il deschizi!

Daca cineva are IP-ul tau poate doar sa iti flodeze computer-ul ( adica il face sa mearga greu ) sa iti faca netu sa nu mai mearga, sau in cel mai rau caz sa iti strice calculatorul!

| Egheme explică:

As putea cumva sa previn acest lucru sau sa opresc?

| Egheme explică:

Ma poate ajuta cineva cu un raspuns va rog. pot faca ceva in cazul in care cineva vrea sa imi flodeze pc-ul?