| andra95_6739 a întrebat:

Bunaa!happy..hei am nevoie de putina imaginatie de la voi!batting eyelashes. trebuie sa fac un desen cu tema "Romania mea este."..si as avea nevoie de cateva sfaturi..cateva exemple!batting eyelashesma puteti ajutaa? funda+vot!happy

5 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Ai putea scrie mai mare "Romania mea este...o inspiratie" si poti sa desenezi o persoana scriind la un birou si sa fie inconjurata de versuri din poezii romanesti, ca cele ale lui Eminescu, si diferite monumente ca masa tacerii, etc...big grin poti sa pui ce vreihappy

Răspuns utilizator avertizat
| teosbeos a răspuns:

Scuze pentru primul raspuns nu am fost atenta si am trimis raspunsul la alta intrebare! dar pentru desen ai putea sa folosesti anumite poze de prin locuri frumoase de la noi ca exemplu si de asemenea poti folosi culorile steagului si versuri din imn char te poti gandi daca vrei la un titlu cu aceleasi sens dar care sa te inspire mai mult.

| taniushe4kaa a răspuns:

Eu spre exemplu intotdeauna am fost realista, si am redat in imagini ceea ce intr`adevar vedeam. atat bucuriile cat si tristetile..prin care treceau oamenii din tara mea..si multe situatii cu care se confruntau. nu ar fi rau sa incerci si tu. pentru ca totusi asta e viata.
Romania mea este un colt de rai. un colt de suflet, un labirint al nemuririi. deci este mult de redat pe o simpla foaie, referitor la aceste cuvinte. tu deja alegi.
P.s: sper sa ai o nota mare oricum:*

| CSMasterKILL a răspuns:

Romania mea este. ce titlu ce zice sa faci un steag mare care il tin niste oameni si faci ca o bula acolu in care scrii "imnul romaniei aia il cantau si apoi sa-l faci pe un presedinte care striga Romania Noatra Este O Tara Frumoasa! asta-i tot cemi veni in minte