| LorenaElena a întrebat:

Bunăă.; o3
Vreau și eu niște statusuri Superbe ♥, de dragoste puppy dog eyes, de indiferență oh go on, de tristețe sad, și atelele. puppy dog eyes!
Orice aveți, dați-mi! Cele mai frumoase, au FUNDĂ! ♥
Pupicii :* :*!

Răspuns Câştigător
| Simonapuff a răspuns:

Iubire sentimet fara definitie.Dar totusi o simti, e o reactie in lant a mai multor stari ciudate ce te face sa vezi uratul frumos si placutul ghinuitor.Ca atunci cand asculti o melodie la repeat o urasti dar nu poti sa te opresti din ascultat.O Unica data, doar Una atunci cand o astepti mai puntin vine si asi asterne praful dupa care devii dependent.acea sclipire pe care nu o uiti niciodata...
Ciudat cum o descarcare nervoasa a cerului mai mult sau mai putin infricosatoare la o ceasca de ceai cald face sa vorbeasca eul din mine ....ca o cununie a doua personalitati.
Zamfir Simona
IUBIRE

3 răspunsuri:
| Carmen100 a răspuns:

Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

" Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE! TE IUBESC! "

" Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X "

»" Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva…."
Dar mai bine iti dau niste site-uri:
http://statusuri.net/statusuri-de-dragoste-3/
http://www.chetuieste.ro/statusuri-de-dragoste-x.html
http://www.statusuri.ro/statusuri-de-dragoste.html
http://www.ystatus.ro/statusuri-de-dragoste.php

| Simonapuff a răspuns:

Paradoxal in grele carti scrie:adj. care conține sau constituie un paradox; de neînțeles; lipsit de sens.
Dar pentru mine e acel ceva ce ajunge mereu in gandul meu de la tine.o strana conexiune legata in umbra tacerii, pe corzile inimii mute si mintii chioare.Doar energie eliberata la formarea unui magic sistem de comunicare.Ca si cand stai atarnat de o franghie la 2 metri deasupra pamantului si reusesi sa asculti o lacrima, dar nu poti scoate nici un sunet. Energie ciudata ce se aseamana in ochii pictorilor cu rosul iubirii si albastrul marii.Este 1 noapte si asta e o rascruce de ganduri, e de ajuns sa stii sa citesti printre randuri, cum aceea chestie intamplator descoperita Exista.Sentimente orbite de vanitatea unei minti fragede leaga viata din noi.Un freamat cu un urlu tacut sparge lumina din intuneric si atunci realizezi ca tot ceea ce ai trait a fost o iuluzie si ca adevarata gura de aer e Paradoxala conexiune.Trairi ce m-au facut sa filozofez si sa-mi doresc sa retraiesc la nesfarsit aceasta uniune ce tu, voi toti noi o numim IUBIRE.
zamfir simona
PARADOXAL

| LorenaElena explică:

Mai aștept puțin. :*

Întrebări recente