| KlaudyaAddha a întrebat:

Bunicul meu are Windows Vista. Mereu cand salvez ceva sau descarc chestii imi zice "Virtual memory too low" intre-un colt(pot salva respectivele chestii). Vreau sa stiu de ce imi apare asa, cand calculatorul bunicului are destula memorie libera. Si, apropo, se poate bloca calculatorul daca incerc sa descarc mai multe chestii pentru Sims 2?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Sunt diversi factori care pot sa-ti "manance" memoria, cei mai "viciosi" sunt virusii, dar pot fi si multe programe incarcate care poate nici nu folosesc la nimic, sau programe care au fost pe calculator si nu au fost dezinstalate cum trebuie.
Ca sa scapi de chestia asta ar fi necesar sa se dezinstaleze programele care nu sunt necesare, curatati registrii ca lumea, cea mai buna metoda este insa sa reinstalezi windows (si pune win xp sau win 7 ca win vista ii nasol)

2 răspunsuri:
| KlaudyaAddha explică:

@Anonim am sters si din control panel si tot face la fel.Sa stii ca stiu si eu cat de cat din domeniul calculatoarelor. Si nu am memoria plina. Jumatate din ea e libera! Ce nu intelegi?! Daca vroiai sa ma ajuti, in primul rand scriai corect gramatical, apoi citeai in totalitate intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si un copi de e ani isi da seama iti zice asa pentru ca ai memoria plina ini in control panel si dupa in add remove cmputers si sterge si uh ceva