| Ooterog a întrebat:

Buuuuuna :*

Am 14 ani si eu sunt o fire mai retrasa..cum sa zic thinking mai rusinoasa, o fata la locul meu. Sii..este si varstaa la care mai stauu cu baiietii pe afara. Nam avut iiubit panaa`acum si nu stiiiu... parca nu-mi place sa stau cu baiietii. Nu ma simt biine in pielea mea straight face
Ce ar trebui sa fac sa ma siimt biine cand sunt pe afara? Am priietene care sunt maii miici decat miine si sunt asa mai. se iau in brate cu eii` dar eu nu straight face.
Ma puteti ajuta cu sfaturii?

4 răspunsuri:
| IceCreamDoll a răspuns:

Daca celelalte fete sunt diferite, si le place sa se imbratiseze cu baieti, este problema lor. Incearca sa cauti baieti mai retrasi, care sa fie ca tine. Tu fii cuminte si la locul tau si o sa-ti gasesti un prieten la vremea potrivita, cand te astepti cel mai putin.

| strawberrycool14 a răspuns:

Buna!happyAcorda-ti timpul necesar pentru a te simti bine in pielea ta, apoi invata sa ai incredere in tine! Sper ca te-am ajutat!happy

| raulinho0805 a răspuns:

Da mi idu lu u sa vb si eu sunt asaca u poate ne potrivin cine stie

| simonamoldovan a răspuns:

Incearca sa te impaci prima data cu tine insuti si pe urma va merge si treaba cu baietii!
poate nu esti multumite de tine, de felul cum areti (esti complexata intr-o oare care masura) incearca sa depasesti toate gandurile alea, uitate in oglinda si spune ca "sunt frumoasa' si pe urma vei vedea ca vei pute fi mai deschisa mai comunicativa!
bafta!

Întrebări recente