| Aleeeeeeee a întrebat:

Ca tot mai e o luna pana incepe scoala, vreau sa mi citesc o carte in vacanta. Care dintre urmatoarele carti sunt mai interesante?
Ordinul secret al fetelor de pe strada Caramel
Cartea minciunilor
O palarie plina de cer

P. S am 13 ani happy

7 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Am citit Ordinul secret al fetelor de pe Strada Caramel, dar ţi-aş recomanda colecţia Pantalonii călători. Despre 4 adolescente, cum se îndrăgostesc etc.

| IrinaAndreea a răspuns:

Nu am auzit de ele, dar prima suna cel mai bine. Spor la citit si poate apuci sa le citesti chiar pe toate pana incepe scoala. big grin

| Ruxiii a răspuns:

Toate trei sunt faine.Am citit cate ceva despre fiecare pe net.De ce nu incerci sa le citesti pe toate?

Sau citeste prima pagina a fiecarei carti in parte sa vezi care te atrage mai mult.
Ma duc si eu sa mi le cumpar :X

P. S : Incearca si Slam (Nick Honrby) sau Familia Puhoi...sunt la fel de interesante

| T a răspuns:

Am citit si eu cartea cu fetele de pe strada Caramellaughing. E putin plictisitoarehappy. Cea mai buna mi se pare "Cartea Minciunilor"

| deniii_1832 a răspuns:

Salut:*! Eu am citit"Ordinul secret al fetelor de pe strada caramel"si nu am putut sa o las din manalaughing. Cel mult 3 zile iti ia sa o citesti. Dar cum au zis si altii, de ce nu incerci sa le citesti pe fiecare? Toate au titluri interesante si sunt sigura ca te vor captiva si o sa le citesti in 2 saptamani. Poti incerca si seria"Amurg"pentru ca sunt deosebite.Eu le-am citi pe toate in 10 zilelaughing. Serios. Poate le poti imprumuta de la cineva daca vrei si nu le ai. Sper ca te-am ajutat si spor la citit si la scoala:*!

P. S si eu am 13 anismug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu am auzit de niciuna dar,, Cartea minciunilor " mi se pare interesanta.

| anytha13 a răspuns:

Ordinul secret al fetelor de pe strada Caramel asta suna bine!
Eu cred ca pe asta as citi. o! Dar deja citesc una "Zori de Zi"batting eyelashes