| sweetmih a întrebat:

Cam cat e salariul de traducator englez roman in SUA?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca se cauta asa ceva in SUA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce crezi ca ar avea vreun american nevoie de cineva care sa-i traduca un text in romana? Aia daca au auzit vreodata de Romania in viata e bine.

| Nitu_Andrei_Valentin_1995 a răspuns:

De acord cu branza nu se cauta asa ceva....nu sunt romanii asa populari

| KodrutZ a răspuns (pentru Nitu_Andrei_Valentin_1995):

... iar aia de acolo nu au nevoie de traducatori.winking

| sweetmih explică:

Atunci ce limbi se cauta cel mai des acolo?

| Gheorghe_Andrei_2000 a răspuns:

Nimeni nu este interesata sa traduci din engleza in romana in SUA daca ajungi in SUA trebuie sa stii neaparat engleza nu exista exceptii!

te plastesc cam $15\$10 ora dar nu se cauta, daca tu crezi ca poti ajunge ca imigrant in SUA ca traducator mai bine ramai in Romanica