| bahoi a întrebat:

Cam cat timp se lasa carnatii la gratar ca sa se prajeasca bine? happy

2 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Depinde cat de tare arde jarul si cat de aproape de jar e pusa carnea. De obicei, daca jarul e mai slab, se fac mai incet dar se patrund mai bine. Daca este mai tare, se rumenesc mai repede la suprafata dar raman mai cruzi la mijloc. Cred ca in 4-5 minute pe o parte si inca atat si pe cealalta ar trebui sa fie gata.
Pofta bunawinking

| estera a răspuns:

Depinde foc, daca e moderat in jur de 20 de min da uitate din cand in cand pe o parte si pe alta sa vezi daca s-a rumenit daca e rumenit il intorciwinking