| Kosminutza12 a întrebat:

Cand incepe al doilea sezon din Violetta?

Răspuns Câştigător
| Mwha a răspuns:

Contrar Cristinei, sezonul 2 exista, uite si descrierea : [După întoarcerea lui Tomás în Spania, Violetta se întoarce la Leon, dar Diego (un nou personaj) face tot posibilul pentru a îi împiedica. Germán este întotdeauna protector cu Violetta, dar acum este mult mai tolerant. Francesca îl întâlnește pe Marco, care se îndrăgostește de ea. Jade angajeaza un spion pentru a-i separa pe Angie și German. ] Sezonul 2 din Violetta s-a difuzat in Spania anul acesta, deci cred ca la noi se va difuza in toamna sau anul viitor.

| MissPinkPurple a răspuns (pentru Mwha):

Ludmila mai apare in sezonul 2?

| alexfunjohncena a răspuns (pentru MissPinkPurple):

Da mai apare!

| Alexiyyya a răspuns (pentru MissPinkPurple):

Da

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Candva. happy

| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Pe 21 octombrie 2013

| MissPinkPurple a răspuns:

Nu exista al 2-lea sezon, toate 80 de episoade se dau la tv cate 20, apoi se dau in reluare si apoi se continua cu celelalte 20

| Kosminutza12 explică (pentru MissPinkPurple):

Ba exista, pentru ca acum se filmeaza la el si cred ca si el este pe terminate prin alte tari.

| alexfunjohncena a răspuns:

Sezonul 2 din violetta va fi difuzat la tv Prin septembrie sau octombrie si se va termina in 2014! Sursa:Wikipedia.

| Catarga a răspuns:

Violetta 2 cel putin va aparea pe 30 Septembrie.

| CL0UD a răspuns:

Pe 29 aprilie 2014.
Fundita?

| kinderz12 a răspuns:

CrisstinaaOO, nu cred ca nu ar exista si sezonul 2 al serialului, in orice caz... kosminutza, mai intai asteapta pana se termina primul sezon, nu cred ca cineva ar avea vreo informatie pentru sezonul 2 in perioada asta...

| kinderz12 a răspuns:

CrisstinaaOO, nu cred ca nu ar exista si sezonul 2 al serialului, in orice caz... kosminutza, mai intai asteapta pana se termina primul sezon, nu cred ca cineva are vreo informatie pentru sezonul 2 in perioada asta...

| AndrutzaAda a răspuns:

Iti zic sigur ca incepe pe 15 aprilie.

| Mt_Diana_1997 a răspuns:

Pai sunt 124 de episoade dar tot se repete deci nu te astepta ca sa ruleze si al 2 zezon...

| RenyMss a răspuns:

Exista Violetta 2, si uite tot despre el.
Mai pe scurt, inca nu se stie pentru ca in tarile : Argentina, Spania ectcetera... deja a inceput. In Romania mai trebuie tradus Deci Uite...
http://ro.wikipedia.org/wiki/Violetta

| Kenjibushido a răspuns:

Eu ma uit la violetta 2 in spaniola dar inteleg totul pentru ca invat foarte mult spaniola deci ei cu sezonul 2 sunt la episodul 50 deci o sa dureze ceva sa apara sezonul 2 cred ca prin februarie la fel cum a inceput sezonul 1

| Bianca_Nicola_1997 a răspuns:

Violetta 2 incepe pe 21 octombrie la ora 18! adica incurand