| cosminasss a întrebat:

Canon 1100D sau Nikon D3100?

7 răspunsuri:
| Galatz a răspuns:

Canon 1100D

| daniellle a răspuns:

Eu am Nikon D3100 şi sunt foarte mulţumită de el. Chiar dacă l-am lăudat să ştii că există şi câteva minusuri notabile pe care un pasionat le-ar observa numaidecât. Dar este un aparat bun, oferă o calitate a imaginii mai deosebită.
Pe de altă parte, Canon 1100D consider că nu are ceva foarte ieşit din comun. Ce-i drept, Canon 1100d este mult mai accesibil la preţ (depinde unde îl găseşti).
Eu tind să înclin balanţa spre Nikon. Spre deosebire de Canon 1100d, d3100 vine cu un display mai mare şi mult mai bun.
Sper că te-am ajutat, multă baftă! big grin

| cosminasss explică (pentru daniellle):

Totusi Nikon d3100 e mai scumpitel si am auzit ca e pentru incepatori d3100 si nu stiu ce sa imi iau sad

| Tataran_Sebastian_1998 a răspuns:

Cannon normal, si cu un obiectiv de 50mm ca asta: http://www.f64.ro/......index.html
Faci ravagii cu el si la video si la foto.

| cosminasss explică (pentru Tataran_Sebastian_1998):

Obiectivul e pentru 1100d?

| Tataran_Sebastian_1998 a răspuns (pentru cosminasss):

Este pentru orice Dslr Cannon dar poti sa ii suni pe cei de pe site si sa-i intrebi cu ce modele este compatibil obiectivul dar Cannon este cea mai buna marca de fotografie ever.

| Darker a răspuns:

Canon este mult mai smecher.