| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Care a fost cea mai horror clipa traita de voi? Eu am destule dar va spun si eu una foarte mica...ma uitam cu inca 2 prietene la filmul acela cu 7 zile de trait apoi suna telefonul si mori...ne pusesem patura in geam deoarece era zi si neah pe lumina filmul nu era interesant neam uitat am vazut care e ideea filmului la un moment dat suna telefonul unei prietene de frica a inceput sa tipe strigand "Bianca raspunde tu ca eu nu raspund ca e ala din film" apoi bianca a inceput sa rada cand a luat telu sa raspunda iarasi a zbierat prietena asta cu telefonul "Bianca nu raspunde ca mori" Intr-un final a raspuns tipa cu telefonul si nu a zis nimic apoi intreaba o voce de baiat "Ce faci" iar ea raspunde "Ba sigur esti tu si nu esti ala din film si vrei sa ma omori" am lesinat de ras era ceva de genu tracicomedietongue

10 răspunsuri:
| Alessandro a răspuns:

Bună.
Păi, hai să-ți zic ce-am trăit eu.
La mine în oraș, pe strada 9 mai, este o casă părăsită. Până acum ceva timp era dezordine, haine aruncate, pachete de țigări, pungi de cipsuri, și alte chestii din acestea lăsate de boschetari, dar și de copii în cautarea fantomelor. Pe atunci, ușa casei era descuiată, și erau multe alte intrări sparte.
Eu eram pe atunci clasa aVII-a, și ne-am dus cu mai mulți colegi la casa aia. Mie mi-a fost frică să intru, mai ales că era deja spre întunecate, era septembrie și vreo 6 seara. Mi-a fost frică, mai ales că știam că în vecini este o familie de oameni cu probleme psihice ( la propriu ). Moșul intra mereu în casă și se prefăcea ca e fantomă... iar baba zicea poveștiu ciudate despre casă.
Să revenim. Ne-am dus noi atunci, și ăia au intrat. Eu cu o colegă am rămas afară. Ne era frică. Ăia au intrat, dar nu au stat mult. Și-au ieșit. Ei bine, ce crezi? De afară, de pe stradă, se vede în casă și se vede că la parter, este o ușa care duce spre subsol. Și ce crezi? Moșul acela nebun, a ieșit de acolo, și a început să râdă cu un râs din acela, malefic. Și din încăperea aia ieșeau așa, niște aburi. A fost foarte ciudat. Mă rog, ne-am speriat îngrozitor și-am fugit.
Clasa aVIII-a.
Bineînțeles, ca oricărui băiat, la invitația unei frumoase domnișoare, de a merge în acea casă la o sedință foto, mi-a surâs idea. Trecuse un an și ceva de la evenimentul cu moșul, și acum eram mai mare ( vreau să spun că m-am maturizat foarte mult în clasa aVIII-a. În aVII-a eram un copil, credeam în fantome și chestii de genul. În clasa aVIII-a, când am fost invitat acolo nici nu mi-a trecut prin că vai, e bântuită, căci așa se spunea ). Bineînțeles, am mers într-o zi să vedem casa, dar totul era schimbat. Absolut toate întrările posibile erau bătute în cuie. Cum am spus, din stradă se vedea în casă, și acum, era totul mult mai curat. Spre deosebire de mizeria de anul trecut, în prezent era foarte curat. Perfect pentru o ședință foto. Dar cum o să intrăm? Ne-a venit ideea de a merge la casa de lângă, să întrebăm familia de acolo dacă știe ceva de proprietari, căci am vrea să intram ( de intrat intram noi, nu era asta problema, găseam eu pe unde, dar mie îmi era frică să nu cumva să ne prindă poliția, și să avem probleme ). Familia de la casa de lângă, erau chiar proprietarii, niște oameni cumsecade, care ne-au spus că apreciază foarte tare gestul nostru, că am venit să-i întrebăm și să nu intrăm de capul nostru. Dar, din păcate, familia nu avea cheia de la casă ( sau cel puțin așa pretindeau ). De fapt, chiar și în fața ușii principale era bătut în cuie un lemn imens, deci și cu cheie și fără nu rezolvai nimic. Doamna aceea drăguţă ne-a spus că putem intra dacă găsim pe unde. Şi dacă cheama cineva poliţia, nu se întâmplă nimic căci avem acordul ei. Totul a fost ok, şi am găsit pe unde să intrăm. Am intrat noi, am făcut poze, a fost totul foarte bine. Am plecat, i-am mulţumit doamnei, şi ne-am ales cu nişte poze superbe.
Vara 2011 :
Vara, o căldură moleşitoare şi o plictiseală la fel de mare precum căldura. Cu aceeaşi prietenă, am decis să mai facem o vizită celebrei case de pe 9 mai. Am zis să mai facem nişte poze acolo că ies drăguţ. Şi hai să mergem. Am mers, am intrat tot pe acolo, şi am început şedinţa foto. Era în jur de 9 dimineaţa. Mă simţeam oarecum mândru, pentru că stau în casa de pe 9 mai, fără sa îmi fie frică de zvonurile despre casă. Văzusem cu ochii mei acum 2 ani, moşul ăla în aceeaşi casă, dar acum casa era închisă, curată şi nimic viu nu se afla în ea, în afară de noi şi sutele de insecte. Mă simţeam matur, mă simţeam bine, voiam să vadă lumea că nu îmi e frică să merg într-o casă părăsită şi să fac nişte poze. Totul bine şi frumos.
Am mers noi la parter, pentru a face nişte poze. Dar am mers într-o zonă mai neluminată, dacă pot zice aşa. Adică era lumină, dar în camera aia erau geamuri, pentru că era o cameră din spatele casei, nu din spre şosea. Camera avea geamuri iar pe dinafară câteva lemne bătute. Era totul perfect. Dar nu avea să fie.
Deodată, de sus, se aude o uşă trântinduse, tare.
A îngheţat sângele în mine. Pentru câteva secunde a fost linişte.
Mi-am amintit brusc de moşul acela de acum doi ani, şi de râsul lui.
Eram îngrozit.
Nu ştiam ce să fac.
Geamul avea lemne bătute pe dinafară, eram prinşi.
Câteva secunde de groază au fost.
După care, am început uşor uşor, să ne îndepărtăm spre scările ce duceau sus. Am urcat încet scările şi nu era nimeni. Nu era vânt, nu era nimic. Sunt sigur că nu mi s-a părut. Am ieşit din casă, am sărit gardul, şi am plecat. În timp ce ieşeam de pe strada 9 mai în strada principală, am aruncat o privire înapoi la casă.
Am spus că nu mă voi mai întoarce niciodată în casa de pe 9 mai.
Să sperăm că aşa va fi.
Acum râd, când îmi amintesc, dar atunci am tras o sperietură bună.
Pa-pa.

| FacebookManiac a răspuns:

Buna!
Ma uitam cu verisoara mea la The Ring si apoi a sunat-o prietena ei cea mai buna in timpul filmului...iar verisoara mea s-a speriat de frica sa nu-i "moara" prietena...straight facerolling on the floor.
Apoi cand mergeam pe strada si aveam impriesia ca ma urmareste cineva si mai eram si pe langa cimitir si pe acolo e destul de pustiu.

| DعeutZa a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie ceva asemanator.eram cu fratele si doua prietene...ne-am uitat intr-o seara la un film d groaza.park se numea COLECTIONARUL DE OASE.si crede-ma ca in seara aia mi-a fost frica sa ma duc si la baielaughingrolling on the floor...

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Eram in vacanta in Bulgaria.Eu si prietena mea (cred ca era si mama...)ne intorceam noaptea,pe intuneric, la hotel, mergand pe plaja.Pe jos era construit din nisip un om.Dar era facut ca si cand ar sta culcat pe nisip.Doamne a fost infricosatorr credeam ca e un om mort si era la vreun metru de mine! Am tipat amandoualaughing

| bia0000 a răspuns:

@allesandro:talentul tau nu este de trecut cu vederea sper ca o sa gasesc in carte amanunte despre aceasta experienta

| ciprian_3266 a răspuns:

Si...ati murit?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer asta o consider faza amuzanta nu de groaza laughing)

| floryyn91yy a răspuns:

)))))))mamaaaaaaaaa)))))

| inesa_4773 a răspuns:

Da foarte hazlie istorioara ta!

| Christinex a răspuns:

rolling on the floor) doamne, pacat ca nu pot sa iti dau vot ca am lesinat de ras cand am citit rolling on the floor pai eu. thinking cea mai horror clipa traita de mine.ah, ma uitam la un film de groaza in care erau tot felul de schelete ...la un moment dat suna cineva in curte si ma duc sa-i deschid. ma impiedic eu de ceva straight face... ce era? un os straight face. cand il vad incep sa tip sa urlu si sa alerg de colo pana colo ca e un schelet la mine in curte. pana la urma vine persoana care a sunat la poarta in curte si vede "problema" era un os de pui aruncat la caini rolling on the floor)) am inceput sa rad, si el cu mine a fost fun rau laughing