| Din Mine Zboara Doar Fluturi :) a întrebat:

Buna!
Sunt in clasa a7a si eu consider ca sunt o eleva destul de buna la invatatura. din clasa a5a am inceput sa fac fizica cu o profesoara nu tocmai minunata happy tot din a5a s`a schimbat profesorul de biologie.gici cu cine? tot cu minunata profa` de fizica.la prima ora eram terorizata pentru ca toata scoala ii stie de frica.prima ora a fost destul de Ok:ne-a explicat, in mare, in ce consta fizica, bla-bla-bla.Pe la jumatatea orei s`a gasit ea sa imi reproseze ca 'dorm la ora ei'. de ce? pentru ca stateam cu capu sprijinit in palma sh ma uitam la ea. da` acum pe bune frate/soro, ce ar fi trebuit, sa stau drepti in fata ei doar ca sa se simta ea bine?straight faceAsa...mai departe.peste o saptamana am dat un test si minune! am luat zece. dupa asta o inceput cu 'ce face irinuca?, papusa' si alte chestii de genu`. tot la inceputu` anului scolar a spus ca ea nu face diferente intre un copil de 4 sh unu` de 9 si ca pentru ea 'toti is egali'. numa` sa o fi vazut cum intra in clasa,[si ma mir cum de incapea pe usa, ca ii "cat casa"], izbea catalogu` pe birou, isi lua scaunul cu rotile si se aseza langa cea mai buna prietena a mea, care statea langa mine si incepea sa o imbratiseze si sa o alinte, nu mai zic ca in timp ce ne punea pe noi sa scriem din carte, ea statea si ii punea intrebari biancai despre locul de unde isi cumparase nu stiu ce sacou oh go on oh go on si eu si ceilalti unde eram? straight face
A trecut si clasa a5a...in a6a a continuat la fel...bianca in sus, bianca in jos!
In a7a eu cu bianca ne-am mutat in aceeasi banca ceea ce bineinteles ca nu ia convenit profesoarei d fizica, chimie si biologie si celei mai bune prietene a ei, profa` de romana, care isi lasa clasa la care avea ora si venea in laboratorul de chimie ca sa se uite pe you tube la filmulete comice si sa rada impreuna cu bianca, in timp ce noi, restul` clasei scriam ca prostii din carte.ca deh, noi nu eram acolo straight face oh go on
Nu mai zic ca biologia disparuse din peisaj oh go on doar daca mai faceam odata la 1 luna, cand avea ea chef straight face
intr-o zi, la ora de chimie, m`a scos la tabla si DA, recunosc ca nu am stiut sa fac o problema si a inceput sa tipe la mine si sa ma faca cum ii venea ei in momentu` respectiv oh go on simteam ca explodez.imi venea sa plang. vroiam sa ma descarc si totodata nu vroiam sa ii dau satisfactie. A inceput sa spuna ca daca Bianca o sa mai stea mult cu mine in banca o sa se prosteasca de tot si a sunat`o pe maiksa sa vina la scoala si i-a spus tot felul`de chestii cum ca eu cu bianca deranjam orele profesorilor si ca radem incontinuu.
dupa asta ne-a mutat in banci diferite:acum eu stau in ultima banca la perete, cu un baiat si bianca in ultima banca la geam, tot cu un baiat.si culmea! s`a gasit profa de romana sa comenteze, ca nah, nu se simtea bine. o zis ca nu ne`o mutat bine diriga, ca asa ne uitam una la alta si nu`i bine straight face straight face
de`acum trebuie` sa inceapa scoala si efectiv mi`e frica.tot ce fac nu`i bun.cum ar trebui sa ma comport ca sa 'fac bine'? mersi mult de tot! sper ca nu v-am plictisit...prea tare!big grin

Răspuns Câştigător
| ralucaralu a răspuns:

Da.cred ca stiu cum te simti cand se fac diferente intre elevi.Eu stiu asta, am suportat aproape 4 ani de gimnaziu+clasele primare si chiar m-am obisnuit. Oricum nu mai am mult si termin a8a. Eu zic sa ai rabdare ca nu cred ca poti face ceva sa schimbi situatia.
Iti urez mult succes!

By AlinoOtsa

5 răspunsuri:
| lolly_3072 a răspuns:

Ce profesori doamne. eu m-as ambitiona sa le fac in ciuda si sa invat si mai departe si mai bine.no hurt feelings teachers!

| muffin94 a răspuns:

Fiecare profesor cu favoritii lui.Nu prea ai ce sa faci decat sa astepti sa termini a 8-a si sa te scapi de ea.Desi mi se par foarte aiurea diferentele pe care le fac profesori intre elevi.

| Anonim_5535 a răspuns:

Tot ce spun...
Relaxeazate...
asa fac eu...

| Mara a răspuns:

Si eu patesc exact acelasi lucru, cu profesoara de chimie.Ai doua variante: ori o iei intr-o pauza pe profa aia si discuti frumos si omeneste cu ea si ii explici situatia, ori nu spui nimic si incerci si tu la orele cu ea sa faci EXACT ce trebuie.Pe cat posibil sa incerci sa nu pui la suflet ( cam greu, dar e o varianta totusi). Mult mult succes!

| Heartbeat_9739 a răspuns:

Ciudat. si p mine ma cheama bianca si am aceeasi problemahappy
incearca sa fi prietena buna cu bianca si sa invingeti titi profesori!happy