| Alina_5575 a întrebat:

Care ar fi acele cateva argumente Pro si Contra Internetului?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Argumente Pro : Putem sa ne informam mai simplu, gasim lucruri folositoare. Pe Internet putem gasi si lucruri pozitive, educative. Pe Internet de exemplu eu gasesc o carte, o poezie, muzica veche pe care nu o mai gasesti oriunde. Internetul este folosit si pentru a ne destainui. Sunt forumuri unde fiecare invatam din experientele altora. Pe Internet poti sa iti creezi prietenii.

Argumentele Contra Internetului sunt nivelul pornografic in continua crestere, dependenta si altele.

Dupa cum spunea cineva : Totul depinde de modul in care utilizatorul decide sa il foloseasca.

Eu sunt PRO Internet pentru ca pe mine ma ajuta sa pastrez legatura cu arta care e prea putin promovata si trebuie sa o cauti pe cont propriu daca esti o persoana ca mine.

13 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Este o unealta ce poate fi folosita bine sau nu. Pro: informatie, comunicare, recreere Contra: s-ar putea sa primesti mai mult decat ai nevoie si sa fie neplacut - sau vine cu extraoptiuni care deranjeaza. Plus tendinta de a inlocui si lucruri bune.

| User a răspuns:

De-acord cu @Annie happy

| LuS[z] a răspuns:

Pro-e o sursa de informatie
contra-creeaza dependenta

| hamsterx a răspuns:

Tu ca adolescent/a care folosesti internetul ar trebui sa stii la fel de bine ca noi laughing big grin

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Pro: Sursă de informare foarte foarte utilă.
Contra: Veridicitatea informaţiilor este de multe ori contestabilă. Oamenii pot fi mult mai uşor manipulaţi prin intermediul Internetului.

| hiphopbeatz a răspuns:

Pro:iti poti castiga bani buni din internet.

contra:iti iei teapa/te mai hackuieste lumea

si cele zise mai sus=D

pace!

| Summer Memories a răspuns:

Pro Internet

-gasesti orice informatie vrei, cand vrei

Contra Internet

-poate crea dependenta

Succes happy

| BuLLetBtwin a răspuns:

Pro-gasesti orice la orice ora

Contra-creeaza dependenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sursa de informatii venita moaca fara a-ti solicita sau a-ti dezvolta nici un pic memoria. Pornografie, manipulare, pierdere de timp, dependenta, veridicitate slaba si incompleta, posibilitatea de a adauga informatii complet eronate si alte multe argumente contra.Acum pro; Poti citi sau cumpara carti. Poti fi informat, chiar daca sumar, in timp util si mai poti socializa pe cite un site...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si te influenteaza cu ceva aceste argumente?
Pro: este cea mai buna sursa de informare
Contra: multi odata ce pasesc in aceasta lume, nu mai stiu sa faca diferenta dintre viata reala si virtuala. Astea ar fi asa, in mare, fiecare are argumentele sale pentru care foloseste internetul si pentru care stie ca nu a trebui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro este o sursa de informare

| Gutierez_Veronica_1996 a răspuns:

Pro:te ajuta la cautarea unor informatii. contra informatii pornografice care nu ti trebuie

| ionut6234 a răspuns:

Te uiti la filme porno si dai la laba