| hugo a întrebat:

Care copilarie credeti ca este mai frumoasa? Ce'a pe care am trait'o noi cand ne baeam cu apa, si jucam diferite jocuri pe surprizele cumelor turbo, pana prin anii 2002-2003 sau copilaria de acum, cu tehnologiile de ultima generatie...si e. t. c? http://www.youtube.com/watch?v=VXnhOiin06M

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cea de dinainte.winking Era mult mai frumoasa love struck
Acum... un copil de 12 ani deja se gandeste la fumat, da vopsea...si la multe alte lucruri pe care nici nu ar trebui sa il intereseze happy

24 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cea mai frumoasa copilarie e cea traita de parintii mei. Mi-au povestit atat de multe intamplari amuzante. Ce traiesc copii din ziua de azi nu poate fi numita copilariewinking

| Barajag a răspuns:

Cea de dinainte, aia era copilarie fericita, nu acum cand toti copii se gandesc la calculatoare, la cum sa-si piarda virginitatea si multe altele.Ehe daca am putea da timpul inapoi bine ar fi pentru multihappyMersi pentru melodiehappy

| Ana_6509 a răspuns:

Cea de dinainte exact cum spune si @Lora-foarte adevarat.

| Alex_7297 a răspuns:

Eu unul nu îmi trăiesc viaţa în faţa PC-ului, şi copilăresc "ca pe vremuri"... Deci nu e obligatoriu ca un copil din prezent să fie no-lifer, mai sunt şi excepţii...

| diana a răspuns:

Cred ca cea de dinainte.Acum tot ce face un copil este sa stea in fata calculatorului si a televizorului.

| WestSid3 a răspuns:

Cea de dinainte desigur love struck... Acum copii nu mai sunt copii.
Nici nu se compara! ai ales perfect melodia happy

| juniper a răspuns:

Cea de dinainte happy Ce bine era pe atunci, nu existau calculatoare in fiecare casa sau apartament, ne jucam toata ziua cu mingea, de prinselea, v-ati ascunselea. Era asa de bine, ne jucam in aer liber, nu cum fac alti copii, au telefoane mobile de ultima generatie, stau toata ziua la calculator, nu fac miscare, deja vor sa faca sex, se vopsesc, devin "smecheri", nu le pasa de viitorul lor, nici de invatat, beau, fumeaza, unii chiar se drogheaza, copii nu mai sunt ce erau odata.

| xeon a răspuns:

Copilaria noastra cea din 2000-2003, vremuri foarte bune:X.

| adydassler a răspuns:

Cea de dinainte pentru ca acum copii sunt "obsedati" de tehnologie (calculator, telefon)

| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ a răspuns:

Cea dinainte. aveam si eu cativa anishori pe'atuncibatting eyelashes

| cristinela a răspuns:

Cea traita inainte.Nu era atata invidie, concurenta intre copii.Era doar concurenta de la scoala, nu cea in ce priveste hainele sau ce tip de telefon ai, sau ce joc de psp nou ai...Stiam sa apreciem efortul parintilor si stiam sa ne multumim cu putin si simplu.Ne jucam de-a ascunselea, nu ne bateam cu monstrii din calculator.Ne culcam cu Mihaela nu cu roboti sau cine stie ce alte creaturi din desene.Nu eram obezi, caci mancam mai putina ciocolata(sau deloc) si dulciuri si ne bucuram de o banana verde pe care o puneam pe dulap sa se mai coaca si de cele mai multe ori se innegrea...

| Psycho a răspuns:

Categoric prima varianta. mie mi-e mila de copiii din ziua de azi. ei pur si simplu nu mai au copilarie.au trecut peste partea cu joaca cu papusile si masinutele. ei vor sa fie adulti.beau,fumeaza,injura la greu.ca sa nu mai zic ca au iubiti/iubite de la o varsta mult prea frageda si isi incep viata sexuala mult prea repede.foarte trist...
se duce lumea pe rapa...
ceea ce au copiii din ziua de azi nu se poate numi copilarie.

| fsdfdsfdsf a răspuns:

A nOastra... love struck

| madycoco a răspuns:

Cea dinainte...aia da copilarie big grin.

| l0rre a răspuns:

Cea din anii 2000:X
cea mai frumoasa perioada

| cristina12310 a răspuns:

In 2002 aveam 2 ani : / in 1999 nu ma nascusem... asta laughing)))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea dinainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot din ciclul asta:
http://www.youtube.com/watch?v=V7wlkpvxySk

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah.Nu mai e ce a fost.Era altceva, alte vremuri alti oameni.Copii din ziua de azi sunt multi mai distrasi de lucruri ireale.Mp4,PC,TV,Play Station etc tot felul de lucruri.Nu le mai pasa de scoala, alte jocuri sa iasa afara sa se joace sotron, vatea ascunselea.Pentru ei conteaza doar pc-ul google youtube si site-urile porno ca mai nou asta e la moda.Nu mai stiu, lumea s-a schimbat in rau.sad

| joanna_1070 a răspuns:

Clar copilaria din 2000. Mi se face asa un dor de acele vremuri, mai ales cand ma uit in jur si vad numai copii ce au in cap numai calculator, sex, tigari, bautura, etc.La 12 ani fetele deja au si experienta in ale sexului, pe cand eu la 12 ani inca ma jucam cu papusile si saream ata in fata blocului sad O Tempora, O Mores!

| xitty a răspuns:

Cu siguranta cea dinainte...imi amintesc cu drag intensitatea fiecarui moment trait, atat interior cat si exterior.

| franklyn a răspuns:

Iti dai seama ca, copilaria care am trait'o acum 17-18 ani...

| TD a răspuns:

Cea de dinainte de 2003... din pacate acum toti copiii si-o pierd in fata calculatorului. Dar poate daca aveam si eu calculator mai devreme, eram la fel...tongue

| casy a răspuns:

Eu am 13 ani dar cred ca cea dinainte pentru ca acu lume nu mai iese afar