| anonim_4396 a întrebat:

Care credeți voi că sunt cele mai bune canale de pe Youtube de pe care poți învăța limba englezã?

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Duolingo, exercitii (de pe net, din carti), citeste texte in fiecare zi pentru dictie (foloseste google translate pentru a vedea cum se pronunta/traduc cuvintele pe care nu le stii) si dupa ce ai invatat bazele, te poti uita pe orice canal pentru ca o sa iti dai seama din context cum se traduc unele cuvinte si o sa iti fie mai usor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu îți recomand să îți instalezi aplicația Duolingo de pe Magazin Play, te va ajuta foarte mult să înveți engleză.

| Kyttynna a răspuns:

Canalul "Invata Engleza" sunt multe tutoriale unde scrie Invata engleza in 10 zile.

| Paulina_Artimon_2004 a răspuns:

Este un canal pe care îl consider destul de folositor, se numește 'învăța engleză'.
Este și o aplicație de pe care poți sa repeți, este un joc, foarte folositor, îl recomand, eu am învățat pe el, distractiv, și am doar de 10 la engleză. Îl recomand cu drag!