| anonim_4396 a întrebat:

Care e anotimpul vostru preferat? mie imi plac toate in urmatoarea ordine:Iarna deoarece:e grozav sa stau acasa cu sufletul la gura deschizndumi cadourile de Craciun si apoi sand cu botoseii in picioare asteptundumi rudele si prietenii pentru bogata masa de Craciun! e un sentiment minunat sa iti privesti bardul stand mandru si inpodobit si privind pe geam sa vezi cu cerul cerne neaua alba. apoi, mai este la fel de grozav sa iti petreci Anul Nou, sa iesi afara, in timp ce ninge si sa privesti spectacolul de artificii de la miezul noptii. iarna este anotimpul meu favorit. Vara:vacanta, nisip cald, plaja, apa cata vrei, valuri spumoase si sanzatii tari! in fiecare vara merg cu familia la mare, si in fiecare vara distractia e pe masura! inotul e a doua pasiune a mea. ador sa astept valurile spumegoase sa le sar si ele sa ma aduca la mal.sau sa ma urc pe umerii tatei si sa ma arunc in apa pe spate. e asa grozav! ador apa.as sta toata ziua in apa! imi amintesc ca anul acesta erau valuri mult prea mari si nu aveai voie sa mergi in apa mai mult de 2 metri si ceva. tata nu m-a lasat sa intru singura in apa si a vrut sa vina cu mine. a fost un val atat de mare, ca nu l-am putut sari si m-a smuls din mana tatei m-a intors invers m-a luat pe dedesuptul sau si m-a adus la mal.imi deschideam ochii si vedeam numai negru caci era sub val laughing. de aceea imi place mie vara, anotimpul meu preferat de pe locul 2. Toamna:e ziua mea pe 23 septembrie si e si Sfantul Andrei, iar pe mine m cheama Andreea.incepe scoala si imi intalnesc toti amicii, asta aratand faptul ca scoala are si parti bune! toamana e frumoasa daca sti cu s-o privesti. Primavara:infloresc gradinile si pomii, natura se dezmorteste, 1 MARTIE, ZIUA MAMEI, si multe altele precum 1 Aprilie. primavara este anotimpul pe care il pretuiesc mai putin. dar voi? ce preferinte aveti?(scuze ca am scris asa mult dar nu am ce face si chiar aveam nevoie sa impartasesc amintiri )

Răspuns Câştigător
| BiiBiis a răspuns:

Mie imi place mult vara pentru ca e cald, se intuneca tarziu si ai mai mult timp la dispozitie sa faci ce-ti place :X. Nu imi place primavara si toamna, in schimb imi place iarna pentru ca e anotimpul sarbatorilor. big grin

17 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Vara, vara, vara pentru ca e vara cu toate cele bune pe care le are.
VARA!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Mie cel mai mult imi place vara love struck

| Gregory a răspuns:

Buna! Fiecare anotimp are frumusetea lui. Trebuie sa le apreciem pe toate, fiindca cu bune si cu rele, ele ne sunt date de la Dumnezeu! Mie cel mai mult imi place primavara, deoarece natura ne reimbata cu prospetimea ei happy

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Imi place mult toamna. Ma fascineaza orice zona de padure cu frunzele multicolore, care mai vestede, care in devenire ruginii, si spun asta pentru ca eu consider ca acest tablou reprezinta pictura lui Dumnezeu. Ea se vede mai bine de catre om, mai ales cand este cerul senin.

| Giuly_3112 a răspuns:

Vara pentru ca pot sa merg la scaldat se intuneca tarziu si pot sa dorm afara :X:X:X:X si iarna pentru ca e zapada si ador sa ma uit pe geam cum ninge

| fevrier a răspuns:

Toamna apoi iarna. happy.

| Ingerasull99 a răspuns:

Avand in vedere ca stau la mare, imi place vara!

| Rosalie_9695 a răspuns:

Primavara, deoarece ziua mea de nastere si ziua de nume e primavara dar si pentru ca toata natura reinvie, aerul este curat si toate pasarile cu catatul lor melodios se intorc la noi in tara incantandu-ne auzul, mai imi place primavara datorita ghioceilor si a sarbatorilor de Paste care imi place sa le petrec la tara alaturi de familie si de prietena mea cea mai buna pe care o vad doar in vacante, deoarece stam in orase diferite. love struck

| r8driver a răspuns:

Vara...pentru ca atunci m-am nascut... 9 iulie.

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Cred ca gregory merita fundita.mereu da raspunsuri frumoase

| alexutzu00791 a răspuns:

Deci asta e o opinie, nu o intrebarelaughing. Mie imi plac toate, primavara:exiprima prospetime si noutate, vara:e cald si te distrezi mult, toamna:un anotimp deprimant, iarna:la fel ca toamna doar ca este o deprimare presarata de sarbatori

| brunetteee a răspuns:

Mie cel mai mult imi place vara pentru ca in primul rand... e vacantaaaa` laughing) :X. distractie, baieti, plj smug etc... imi mai plc si iarna`:X pentru ca e Craciunuu`laughing cadouri, alea, alea`:Xlaughing)...

| mirella25 a răspuns:

Vara e cel mai frumos anotimp

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Vara, este ziua mai lungă și te poți îmbrăca lejer.
Pa, pa.

| teensfever a răspuns:

Si ziua mea e tot pe 23 septembrie si ma cheama tot Andreea:*:* cat despre anotimpuri sunt total de acord cu tinewinking

| mada28 a răspuns:

Ador toamna ploaia care este pasiune mea ador cand ploua si ies crisantemele frumos mirositoare frumos anotimp si iarna imi plk pentru ca sunt sarbatorile celemai frumoase din viata uni om:*

| dori161994 a răspuns:

Mie imi place toamna