| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta dintre brushes si textures? Ca eu nu inteleg.Cate am vazut pe net, tot nu le deosebesclaughing.[ma refer la Photoshop]

1 răspuns:
| Pumpkin_3521 a răspuns:

Brushes-urile sunt formele pe care le folosesti sa desenezi sa-ti pui tot felul de semne pe poza cu peria brush.
texturile le folosesti pe toata poza, ca si cum ai acoperi-o, mai intensa sau mai putin intensa, dar care este asezata peste poza si nu in fundal.ca un fel de model peste toata poza