| anonim_4396 a întrebat:

Care este animeul vostru preferat (sau manga sau chiar și seriale/filme)?
^^

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

From the new world -> e dupã o carte. (Sf, psihologic, fantezie neagra)

Garden of sinners / ergo proxy / monster -> filozofie, psihologic, istoric

Mushishi... nu mai existã un asemenea anime ca asta.

Great teacher Onizuka o comedie excelenta, cea mai buna care am vazut-o.

Psihologic/ actiune, comedie> Black lagoon

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

YyyyyyyAAAAyyyy ^^

12 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Serial -> House MD
Film ->Deadpool
Anime-> death note *mno, am vazut foarte putin dar parea bun *

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Le-am văzut;((( ( HMD chiar e ceva)

| Sn4k3 a răspuns:

Anime: Yu Gi Oh, e si singurul, restul mi se par prea ciudate
Serial: Game of Thrones/Suits/Lost/Supernatural
Film: Wrong Turn

| RainmakerX a răspuns:

Manga : Atack on Titan > ReLife > MyHeroAcademia

Anime
Depinde ce cauti...
Romance - Your Name, Orange
Slice of Life - Hyouka, Nisekoi
Fantasy - Grimgar, Grancrest Senki...
Mecha - Aldnoah Zero, Iron Blooded Orphans
Action - Fullmetal Alchemist, Atack on Titan (mai slab ca manga)

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Yayyy, anime mi-ar place Black Comedy (gen Detroit Metal City ). hmmmm, îmi plac cele psihologice sau cele ce conțin fantezie, acțiune, horror și mai mult de atat alea mindfuck.
Sau acelea care sunt puțin triste dar după aceea dau în comedie puțin, gen *Sayonara, Zetsubou-Sensei* sau *Welcome to the N.H.K.*, mna să includă oarecum și elemente din real life, xdd
( mi-a mai plăcut și *Neuro - Supernatural Detective* ), mna, nu prea știu, ^^

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Mekakucity actors? Mna, nici eu nu stiu laughing Nu prea ma uit la asa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Hmmm

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Rick si Morty. Filosofic, de aventura, SF.

| Adrian277 a răspuns:

Eu am incercat un singur anime, dar a fost una dintre cele mai bune chestii pe care le-am vazut vreodata si crede-ma am vazut multe. Death note se numeste.

| Elena14H a răspuns:

Seriale: Pretty little liars si Riverdale
Filme:To all the boys i've loved before si F***the prom