| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai frumoasa floare pe care o poti oferi unei femei? (fetelor, astept raspunsurile voastre!)

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Ideal ar fi sa aflii ce flori ii plac, asa nu dai gres! Fiecarei femei ii pot placea alte flori! Mie, de exemplu, imi plac trandafirii albi, margaritarii, zambilele albe! Dar ma incanta, -vara- si un buchet din flori de camp...
Nu-mi plac crinii, garoafele...
Vezi..., fiecare prefera altceva... Asa ca, afla discret ce prefera...si asa o poti surprinde placut!

11 răspunsuri:
| Daniel TM a răspuns:

Depinde de femeie. E posibil sa-i placa florile in ghiveci. Si atunci o gramada de variante. O floare in ghiveci, (in cazul in care-i plac florile de apartament) poate valora cu mult mai mult decat un buchet care se usca in vreo saptamana(daca nu mai repede).

| astertix09 a răspuns:

Ca barbat iti spun ca este subiectiva clasificarea asta. Am avut surpriza sa descopăr că un buchet de trandafiri a fost ceva banal pentru o anumită persoană, în schimb aceeași persoană a fost super încântată de o garoafă. Dacă nu o cunoști și asta e prima șansă să îi faci o impresie, impacă-te cu ideea că ai două variante. Buchetul de flori îi face o impresie proastă, sau o impresie bună.

| maria a răspuns:

Cea mai frumoasa floare este cea pe care o oferi din suflet, pentru ca vrei sa daruiesti, nu pentru ca trebuie sa daruiesti.Si in locul un buchet imens, impresionant, o data pe an sau la nu stiu cata vreme, mai bine o floare zilnic sau mai des, depinde cine este femeia careia vrei sa ii oferi floarea, o femeie pe care vrei sa o cuceresti sau care e deja in viata ta, exemplu : o floare de culoare alba
(trandafir alb - semnifica inocenta, puritate, liliac alb - tinerete, frumusete), galbena (frezie - prietenie, narcisa - veselie, respect), rosie ( trandafir - pasiune, senzualitate, lalea - dragoste).

| crisa a răspuns:

Depinde de femeie!
Eu ador florile de camp! big grin (margarete, albastrele, etc...)

| gege a răspuns:

Crinii albi:X:X:X:X eu una ii ador...Nu ma las prea usor cucerita, dar daca primesc crini albi se schimba situatialaughing

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Desi sunt baiat, eu as crede ca lalelele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi plac ghioceii, narcisele si trandafirii albi...a...si lacarmioarele.Cred totusi ca trandafirii albi nu dau gres...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi plac mult zambilele albastre, narcise si orhidee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trandafir rosu aprins

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trandafirul :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trandafirul